اخبار سیاسی

ارگان دولت برنامه تیم روحانی برای کنترل بازار سرمایه تشریح کرد؛ تشکیل صندوق ثبات ساز

خبرنگاران: ایران ارگان دولت در تیتر نخست خود به برنامه تیم روحانی برای کنترل بازار سرمایه پرداخت.

4 آبان 1399

تحریم ها علیه روسیه اثربخش نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پیتر آلتمایر وزیر اقتصاد آلمان در سخنانی در مورد اثربخشی تحریم ها علیه روسیه ابراز تردید کرد.

1 آبان 1399

طرح تامین برق رایگان به مجلس رفت

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از آنالیز طرح تامین برق رایگان برای مشتریان کم مصرف در این کمیسیون اطلاع داد.

30 مهر 1399

معاونِ بی ادب وزیر خارجه آمریکا را از لبنان بیرون کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وئام وهاب رئیس حزب توحید عربی و وزیر اسبق لبنان اعلام کرد که دیوید شینکر معاون وزیر خارجه آمریکا انسان بی ادبی است.

27 مهر 1399

آمریکا اعمال تحریم بر مینسک را بررسی می کند

آمریکا نیز به دنبال اعمال تحریم هایی علیه مینسک به دلیل تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و خشونت علیه معترضان است. در حالی که معترضان به نتایج انتخابات همچنان با نادیده دریافت تمامی هشدارها و تهدیدها در خیابان ها هستند و فراخوانی برای تعطیلی ادارات و نهادهای...

26 مهر 1399

تصمیم جدید مادورو برای مخالفانش

دولت ونزوئلا دوشنبه از عفو بیش از 100 مخالف سیاسی که هدف پیگرد قرار داشتند، خبر داد و این به منزله بزرگترین عفو سیاسی این کشور در حدود یک دهه گذشته محسوب می شود.

24 مهر 1399

لغو ویزا دوطرفه ایران و روسیه تا سرانجام ماه جاری

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هشتمین جلسه شورای سیاست گذاری بخش خصوصی گردشگری، تجربه لغو یکطرفه ویزا با چین و عمان را مثبت و خوب ارزیابی کرد و گفت: در همین ارتباط سرانجام ماه جاری سفری به روسیه خواهم داشت و موضوع لغو دوطرفه...

24 مهر 1399

فرانسه از توافق آتش بس در قره باغ استقبال کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانسه امروز شنبه اظهار داشت که از توافق آتش بس میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ استقبال می نماید.

23 مهر 1399

کرونا در اروپا، از به میدان آمدن ارتش ها تا بالاترین سطح هشدار کرونایی در چندین شهر فرانسه

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که در بعضی کشورها از جمله آلمان و اسلواکی ارتش برای مهار کرونا به میدان آمده و در چندین شهر فرانسه هم بالاترین سطح هشدار کرونایی اعمال شده است.

22 مهر 1399

7 آلبوم برتر حسین علیزاده؛ موزیسین اهل تجربه

شهریور ماه با تولد حسین علیزاده شروع می گردد. موزیسین عظیم ایرانی که هم آهنگساز است و هم نوازنده. اگر مستند جذاب بزرم رزم ساخته سید وحید حسینی را دیده باشید علیزاده را نه فقط به عنوان یک هنرمند موسیقی که به عنوان یک شخصیت تحسین خواهید کرد. انتخاب از میان...

22 مهر 1399

آمریکا یک محقق ناسا را به همکاری با چین متهم کرد

به گزارشخبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، دستگاه قضایی آمریکا یک محقق این کشور را به همکاری با چین متهم کرد.

18 مهر 1399

حزب دموکرات: دروغ های ترامپ مردم را به کشتن داده است

دموکرات ها روز شنبه بار دیگر به سراغ رئیس جمهور این کشور رفتند بطوری که یکی از منتقدین در انتقادی شدیداللحن او را به دروغ گویی و بی پروایی متهم کرد که منجر به کشته شدن مردم شده است.

18 مهر 1399

خبرنگاران 25 درصد اشتغال کشور در اختیار بخش کشاورزی

تهران - خبرنگاران - مدیرعامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور گفت: 25 درصد اشتغال جامعه و 18 درصد فراوری ناخالص ملی متعلق به بخش کشاورزی است.

17 مهر 1399

بهبود بهره وری شبکه در گرو افزایش ظرفیت پست

طی مراسمی که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، رمضانعلی سبحانی فر به سمت معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست معرفی شد.

17 مهر 1399

خبرنگاران پیشرفت 80 درصدی یکی از مهمترین بخش های کریدور غرب کشور

ارومیه- خبرنگاران- معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو به عنوان یکی از مهمترین بخش جاده ای کریدور غرب کشور تا مهرماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

16 مهر 1399

عطوان: سیلی محکم شورای امنیت افول آمریکا را اثبات کرد، ایران نسخه ترامپ در انتخابات را پیچید

تحلیلگر روزنامه الکترونیکی و فرامنطقه ای رای الیوم در مقاله ای به بررسی ابعاد شکست آمریکا در تحمیل سیاست های خصمانه اش علیه ایران و همراه کردن متحدان دیرین خود در عرصه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران پرداخت.

15 مهر 1399

تخت روانچی: رأی شورای امنیت ردی بر ادعای آمریکا درباره مکانیسم ماشه است

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، رای شورای امنیت در رد قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تسلیحاتی ایران را انزوای آمریکا در عرصه بین الملل دانست و گفت این رای نشان دهنده بی پایه و اساس بودن ادعای واشنگتن درباره مکانیسم ماشه هم تلقی می گردد.

11 مهر 1399

دیاب: استعفای دولت لبنان را اعلام می کنم ، سیستم فساد فراتر از کشور است

نخست وزیر لبنان در سخنرانی امشب خود ضمن اعلام استعفای دولتش تاکید کرد: سیستم فساد بزرگتر و فراتر از کشور است.

11 مهر 1399

نظر پلوسی در خصوص تهدیدهای انتخاباتی روسیه و چین

ایسنا نوشت: پس از انتشار یک گزارش اطلاعاتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با دفاع از اظهارات خود گفت، تهدیدها از جانب روسیه، چین و ایران برای مداخله در رقابت ریاست جمهوری یکسان نیست. طبق این گزارش، روسیه برای ضربه زدن به جو بایدن کوشش دارد و چین و ایران...

8 مهر 1399

دختر مظفرالدین شاه؛ بنیان گذار تاکسیرانی در ایران

هرچند که زنان قدرتمند در دوره قاجاریه، جمعیت معتنابهی را تشکیل نمی دادند، اما این شرایط، اصلا به معنای حضور نداشتن نسوان در عرصه سیاست، فرهنگ و اقتصاد آن دوره نبود؛ در هر کجا که فرصتی پیش می آمد، بانوان با توجه به موقعیت پیش آمده، نشان می دادند که در...

7 مهر 1399
تعداد: (146)