علم و تکنولوژی

محققان آمریکایی: روزه داری فشار خون را کاهش می دهد

در یک مطالعه جدید، محققان نشان دادند که روزه داری متناوب می تواند با تغییر شکل میکروبیوتای روده در مدل حیوانی، فشار خون را کاهش دهد.

28 خرداد 1400

دریافت تعرفه شناسه رهگیری گوشی هنگام رجیستری لغو شد

سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت تلفن همراه خاطرنشان کرد از این پس گوشی هایی که از مبادی قانونی به صورت مسافری و تجاری وارد کشور می شوند، برای ثبت شناسه رهگیری (IMEI) در رجیستری، تعرفه ای پرداخت نمی نمایند.

9 خرداد 1400

فراوری نانوماده ای برای ضدباکتری کردن کاشی ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، بشرا قنبری شوهانی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: با توجه به اهمیت و ظرفیت های عظیم شکل گرفته در کشورمان در حوزه نانو فناوری، این شرکت در این حوزه فعالیت می نماید و محصولاتی را مبتنی بر نانو مواد فراوری...

8 خرداد 1400

مه مغزی چیست، چه علائمی دارد و چطور درمان می گردد؟

آیا موقع بازگشت از خرید به خاطر نمی آورید که ماشین خود را کجا پارک نموده بودید؟ یا موقع ارسال ایمیل به اشتباه آن را برای فرد دیگری ارسال می کنید زیرا در آن لحظه به شخص دیگری فکر می کردید؟ آیا بلافاصله بعد از اینکه کاری را که آغاز می کنید، به خاطر نمی آورید...

8 خرداد 1400

کار ماندگار دانشگاه ها قرارداد هایی است که برای حل مسائل با بخش های صنعت منعقد می گردد

وزیر علوم تحقیقات فناوری گفت: کار تأثیر گذار و ماندگار دانشگاه ها در حوزه فراوری قرارداد هایی است که برای حل مسائل با بخش های مختلف صنعت منعقد می گردد.

28 اردیبهشت 1400

دستگیری دزد مغازه در زندان

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی از دستگیری 3 دزد مغازه و کشف راز سرقت از مغازه کامپیوتر فروشی اطلاع داد و گفت: متهم سوم پرونده در زندان دستگیر شد.

16 اردیبهشت 1400
15 اردیبهشت 1400

خبرنگاران ساخت و تعمیر شناورهای یکهزار تنی در قشم شروع شد

قشم- خبرنگاران- رییس جمهوری طرح توسعه شرکت مدکندالوی قشم برای ساخت شناورهای یکهزار تنی با مقدار سرمایه 20 میلیون دلاری توسط بخش خصوصی را به وسیله ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.

6 اردیبهشت 1400

رمزهای مخفی تلفن های سامسونگ

تهران (پانا) - بعضی از عملکرد ها و اطلاعات تلفن های هوشمند که فقط با دریافت چند کد و بدون احتیاج به اینترنت می توان از آن ها استفاده کرد را مشاهده می کنید.

4 اردیبهشت 1400

حضور و غیاب هوشمند، سریع و دقیق با الیت

یکی از بخش های سیستم های اداری که همزمان با فناوری های مدرن جهان در حال تغییر و به روزرسانی است، بخش حضور و غیاب نیروی انسانی است.

2 اردیبهشت 1400

بیش از 720 محصول نانوی ایران ساخت به بازار رسید خبرنگاران

فناوری نانو بیش از یک دهه است که جزو حوزه های پیشتاز کشورمان در رقابت های تنگاتنگ فناورانه جهانی به شمار می رود.

28 فروردین 1400

گروههای سایبری مهارت های هکری را به دولت ها می فروشند

گروه های جنایتکار سایبری در سال های اخیر برای درآمدزایی به روش های خلاقانه ای متوسل شده و مهارت های هکری را به دولت های علاقمند می فروشند.

25 فروردین 1400

دفتر انتشارات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در سالی که گذشت

تهران (پانا) - سالی که گذشت، شیوع بیماری کرونا، الزامات مختلفی را ایجاد کرد و بر مبنای آن دفاتر مختلف سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، اقداماتی در خور این زمان را دنبال کردند.

19 فروردین 1400

نقد کتاب زیبایی شناسی پوشاک زنان پس از انقلاب اسلامی ایران

به گزارش خبرنگاران، کتاب زیبایی شناسی پوشاک زنان پس از انقلاب اسلامی ایران نوشته سیده راضیه یاسینی (عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات) در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران نقد و بررسی می شود.

13 فروردین 1400

فناوری جداسازی نفت از آب ابداع شد

محقق ایرانی پست دکترای دانشگاه کارولینای شمالی پیروز به کشف باکتری شده که به جداسازی آلودگی های نفتی از آب یاری شایانی می نماید.

13 فروردین 1400

تجربه سفارشی سازی گلیم با گیلیمو

همه ما از نقش دلالان و واسطه ها در بالا بردن کاذب قیمت ها باخبریم؛ سودجویانی که با کمترین زحمت، تا چند برابر تولیدکنندگان سود می کنند و رد پای آنها در مبادلات آثار هنری و صنایع دستی پر رنگ تر از بقیه کسب وکارهاست.

5 فروردین 1400

برگزاری همایش ملی کاروانسراهای ایران؛ گذشته، حال، آینده

به گزارش خبرنگاران، همایش ملی کاروانسراهای ایران؛ گذشته، حال، آینده با همکاری اپراتور اول تلفن همراه هفته آینده برگزار می شود.

3 فروردین 1400

فراخوان پذیرش دانشجوی ممتاز در دانشگاه شیراز تمدید شد

فراخوان پذیرش دانشجوی ممتاز در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس آیین نامه استعداد درخشان (ممتازین) در سال تحصیلی 1401-1400 دانشگاه شیراز تمدید شد.

1 فروردین 1400

کارگاه مطالعاتی تروریسم و خشونت سیاسی

انجمن علمی دانشجویی روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، کارگاه مطالعاتی تروریسم و خشونت سیاسی را برگزار می کند.

24 اسفند 1399

10 درصد دانشجویان علوم پزشکی تهران خارجی هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر این که 10 درصد دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند، گفت: بسیاری از این دانشجویان در رشته های پزشکی تحصیل می نمایند.

22 اسفند 1399
تعداد: (157)