مقالات گردشگری

خبرگزاری فرانسه: آرامگاه المهندس به جاذبه ای ضدآمریکایی تبدیل شده است

یک خبرگزاری غربی در گزارشی از شهر نجف با اشاره به حضور گسترده زائران بر سر مزار شهید ابومهدی المهندس، نوشت مقبره او به یک جاذبه جدید ضدآمریکایی تبدیل شده است.

12 فروردین 1399

رشد قابل توجه فروش محصولات دانش بنیان در کشور

خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: سال گذشته فروش محصولات دانش بنیان بیش از 90 هزار میلیارد تومان بوده و سال جاری رشد قابل توجهی در تعداد شرکت ها و فروش محصولات خواهیم داشت.

6 فروردین 1399

تفاوت تعزیه با شبیه خوانی

اردشیر صالح پور، نویسنده و پژوهشگر با اشاره به اینکه 1100 نسخه از مجالس شبیه خوانی در موزه واتیکان ایتالیا وجود دارد به تفاوت تعزیه با شبیه خوانی پرداخت. همچنین وی پیشنهاد کرد تا انستیتوی تعزیه برای آموزش و انتقال این هنر به نسل جدید تاسیس گردد.

5 فروردین 1399

کولوسئوم رم ؛ قتلگاه گلادیاتور

شاید کولوسئوم خاطره خوبی از خود بین مردم به جای نگذاشته باشد، اما امروز به عنوان یک جاذبه بی نظیر گردشگری در رم شناخته می گردد.

3 فروردین 1399

ظریف امروز به پاریس می رود

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر اروپایی خود از ایتالیا به فرانسه سفر می نماید.

2 فروردین 1399

چالش های تحصیل در خارج از کشور

دانشجویانی که مشتاق ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند، معمولاً راجع به شرایطی که در خارج از کشور در انتظارشان است، مردد هستند. بدون شک هنگام درس خواندن در خارج از کشور برخورد با بعضی چالش ها اجتناب ناپذیر است. این مقاله به آنالیز بعضی از این چالش ها و...

28 اسفند 1398

فرهنگ و اداب و رسوم مردم کانادا

کمیسیون سلطنتی توسعه ملی در هنر , ادبیات , و علوم یک گزارش منتشر کرد (آنچه به عنوان گزارش مسی شناخته شد) هشداری بود مبنی بر اینکه فرهنگ کانادا نامرئی شده است , تقریبا ً غیرقابل تشخیص از تجاوز آمریکا توسط فیلم , رادیو و دوره ای. از آن پس , دولت اظهار داشت که...

27 اسفند 1398

طالبان: عملیات های ضد آمریکایی در افغانستان ادامه خواهد داشت

ذبیح الله مجاهد گفت: طالبان در نظر دارد عملیات مشابه آن چه که دیروز انجام داده را ادامه دهد.

26 اسفند 1398

اقتصادمقاومتی به روایت جهانگیری، طیب نیا و دهقان

به گزارش خبرنگاران، اسحاق جهانگیری در دومین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به عنوان فرصتی بی نظیر برای دولت یاد کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب تاکیدات ویژه ای نسبت به اجرای این سیاست ها دارند و این امر فرصت ویژه...

25 اسفند 1398

حسن تفتیان راهی پاریس شد، حدادی در کیش اردو زد

دونده المپیکی دوومیدانی ایران با هدف آماده سازی برای حضور در بازی های المپیک توکیو به فرانسه سفر کرد علاوه بر این قهرمان پرتاب دیسک آسیا نیز برای برگزاری اردو راهی کیش شد.

23 اسفند 1398

مفقودشدن 14 نفر و مرگ یک کودک در واژگونی قایق در چین

در حادثه واژگونی قایق تفریحی در چین 1 تن کشته و 14 نفر ناپدید شدند.

19 اسفند 1398

نباید زیر بار حرف زور AFC برویم، ایران امن ترین کشور منطقه است

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: معتقدم باید محکم پای دریافت حق مان از فوتبال آسیا بایستیم و اگر این حق محقق نشد، باید از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف داد.

15 اسفند 1398

انجام 100 سورتی پرواز به وسیله بالگرد برای ارائه خدمات به سیل زدگان

استاندار هرمزگان از انجام 100 سورتی پرواز به وسیله بالگرد برای ارائه خدمات به مناطق سیل زده شرق هرمزگان خبر داد.

15 اسفند 1398

ارتباط اقتصاد مقاومتی، میراث فرهنگی و گردشگری

مدیر دفتر منطقه ای یونسکو در تهران میراث فرهنگی و گردشگری پایدار را زیرشاخه اقتصاد مقاومتی می داند و می گوید: زیرشاخه های مربوط به حفظ و ترویح میراث فرهنگی، توسعه گردشگری پایدار و مبارزه با جابجایی غیرقانونی کالاهای فرهنگی (قاچاق) شامل تحقق هدف دولت...

14 اسفند 1398

رنگرز: پاسداشت مفاخر ورزش یک اولویت، سیاست و راهبرد است

مدیر موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک گفت: پاسداشت مفاخر ورزش یک اولویت، سیاست و راهبرد است که رئیس کمیته ملی المپیک بارها بر آن تاکید نموده است.

12 اسفند 1398

بشنوید: صدای قلب ایران در ووهان می تپد ، دانشجوی ایرانی باقی مانده در کانون شیوع کورونا سخن می گوید

سینا کرمی، تنها ایرانی باقی مانده در شهر ووهان- کانون شیوع ویروس مرگیار کورونا در چین- از علت انتخاب انسانی خود سخن می گوید.

12 اسفند 1398

خبرنگاران اُتاوا: کانادائی ها به فکر خروج از ایران باشند

تهران -خبرنگاران- وزارت امور خارجه کانادا از شهروندان خود خواست به دلیل شیوع بیماری کرونا به فکر خروج از ایران باشند.

12 اسفند 1398

تغییر کاربری فضای سبز در تبریز ممنوع است

خبرنگاران/آذربایجان شرقی شهردار تبریز با بیان اینکه پیش از این 30 درصد از محل درآمد شهرداری ها از تغییر کاربری فضای سبز به کاربری های دیگر بود، گفت: طی دو سال گذشته به هیچ عنوان اجازه نداده ایم کاربری فضای سبز به کاربری دیگری تغییر پیدا کند.

9 اسفند 1398

کاروانسرای زین الدین ، جایی که فقط تویی و صحرا و خدا

خیلی گردشگران و کویرنوردان بودند که این همه راه رو اومده بودند تا برای یک شب هم که شده در این کاروانسرا بخوابن! حتی فقط یک شب!

8 اسفند 1398

شرایط جدید سفر ایرانی ها به ترکیه از فردا ، مسافران ایرانی معاینه می شوند

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان این که در حال حاضر هیچ مسئله ای در انجام پروازهای اروپایی نداریم، گفت: طبق اعلام کشور ترکیه از فردا مسافران ایرانی در فرودگاه های این کشور پیش از گیت گذرنامه معاینه می شوند.

6 اسفند 1398
تعداد: (32)