معترضان لبنانی به ساختمان وزارتخانه ها در بیروت هجوم بردند

به گزارش سفر به هند، معترضان لبنانی روز شنبه 18 مردد به ساختمان های چند وزارت خانه در بیروت هجوم بردند، دفترهای انجمن بانک های لبنان را در هم ریختند و با نیروهای پلیس درگیر شدند.

معترضان لبنانی به ساختمان وزارتخانه ها در بیروت هجوم بردند

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز صلیب سرخ لبنان بیان کرد 117 نفر را برای جراحات در صحنه تظاهرات درمان نموده است و 55 نفر دیگر را به بیمارستان برده است. همچنین از آتش سوزی در میدان مرکزی شهدا در بیروت گزارش داده می گردد.

چندین معترض به داخل وزارت خارجه راه یافتند و تصویر قاب شده رئیس چمهور لبنان، میشل عون را آتش زدند.

حدود 10 هزار نفر در میدان شهدا جمع شده بودند و بعضی سنگ پرتاب می کردند. پلیس هگامی که تظاهرکنندگان می خواستند از موانع برپاشده بگذرند و به داخل خیابان منتهی به مجلس بروند، گاز اشک آور شلیک کرد.

پلیس تایید کرد که به سوی تظاهرکنندگان گلوله پلاستکی شلیک نموده است.

تصاویر تلویزیونی نشان می دهند تظاهرکنندگان به وزارت های انرژی و اقتصاد هم راه یافته اند.

معترضان می گفتند سیاستمدارانشان را باید دار زد و به خاطر اهمال منجر به انفجار بزرگ بیروت با 158 کشته و بیش از 6000 زخمی تنبیه کرد.

حسن دیاب، نخست وزیر لبنان روز شنبه گفت تنها راه برگزاری انتخابات زودرس مجلسی است.

انفجار روز سه شنبه در بیروت بزرگترین انفجار تاریخ این شهر بود. هنوز 21 نفر پس از این انفجار که بخش بزرگی از بیروت را تخریب کرد، مفقود هستند.

دولت لبنان قول داده است که از افراد مسئول حساب کشی کند، اما این اظهارات برای مردم قانع کننده نیست. بعضی از تظاهرکنندگان به عنوان هشداری به رهبران کشور چوبه دار برپا نموده بودند.

تخست وزیر و رئیس جمهور لبنان گفته اند که 2750 تن ماده شیمیایی نیترات آمونیوم که برای ساختن کود و نیز بمب سازی به کار می رود، برای شش سال بدون اقدامات ایمنی در انباری در بندر بیروت ذخیره شده بود، علت انفجار بوده است.

امدادگران در میان آورارها در بند بیروت به دنبال اجساد قربانیان می گردند

  • زخمی جدید روی زخم های قدیمی

این انفجار در شهری اتفاق افتاده است که هنوز زخم های جنگ داخلی سال های 1975 تا 1990، سقوط مالی و شیوع کروناویروس را بر تن دارد.

بعضی از ساکنان که مشغول پاک کردن خانه های به هم ریخته خود بودند، شکایت داشتند که دولت بار دیگر آنها را به حال خود رها نموده است.

بعضی از ساکنان نمی دانند چطور زندگی هایشان را دوباره بسازند.

بلال حسن با دست های خالی کوشش می نماید خرده ریزها را از خانه اش پاک کند. او شب را روی کاناپه خاک در قطعات شکسته شیشه خوابیده است.

هنگامی که سه نوجوان زخمی او در هنگام انفجار برای نجات خودشان می دویدند، لکه های خون را روی پله ها و دیوارها به جا گذاشتند.

او که در کنار یک خرس عروسی که از خانه اش به بیرون پرت شده بود و قاب عکسی شکسته از خودش و همسرش، ایستاده بود، گفت: واقعا کاری از دست ما ساخته نیست. ما پولی برای بازسازی نداریم و هیچکس هم به ما یاری نمی نماید.

بولدوزرها در میان ویرانه های خانه ها درهم کوبیده شده و ردیف طولانی ماشین ها صاف شده در حال کار هستند. داوطلبان با بیل در خیابان ها مشغول پاک سازی هستند.

مقامات گفته اند که این انفجار ممکن است خساراتی تا 15 میلیارد دلار ایجاد نموده باشد. پرداخت چنین هزینه ای برای لبنان که از قبل هم زیر بار کوهی از بدهی ها - بیش از 150 درصد فراوری مالی اش- واقع شده است و مذاکراتش با صندوق بین المللی برای دریافت یاری متوقف مانده است، امکان ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 424

به "معترضان لبنانی به ساختمان وزارتخانه ها در بیروت هجوم بردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان لبنانی به ساختمان وزارتخانه ها در بیروت هجوم بردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید