توسعه گردشگری با رویدادهای همدان 2018 و تبریز 2018

به گزارش سفر به هند، برگزاری رویدادهای همدان 2018 و تبریز 2018 به رونق گردشگری کشور کمک بزرگی خواهد کرد.

توسعه گردشگری با رویدادهای همدان 2018 و تبریز 2018

امروز دوشنبه 5 شهریور کنفرانس بین المللی همدان 2018، مرکز دنیاگردی آسیا برگزار گشت.

اسحاق دنیاگیری معاون اول رئیس جمهوری در این کنفرانس گفت:

جای بسی خوشبختی است که در نخستین سال فعالیت دولت دوازدهم شاهد برگزاری رویدادهای ارزنده بین المللی با موضوع دنیاگردی در کشورمان هستیم و تحرک و پویایی حاصل از این رویدادها انرژی مضاعفی به کالبد صنعت توریسم ایران تزریق می کند.

وی بیان نمود:

برگزاری رویداد تبریز 2018، جشن های ثبت دنیای آثار ایران، نمایشگاه های فاخر میراث فرهنگی سایر کشورها در ایران و امروز نیز، محفل فرخنده همدان با حضور گرم شما عزیزان، نشاطی مضاعف به چرخه فعال دنیاگردی ایران می دهد.

هم اکنون صنعت دنیاگردی رتبه سوم اقتصاد دنیا را از آن خود کرده است و به جهت رشد خود همچنان ادامه می دهد. در سال 2017، دنیاگردی در دنیا 7 درصد رشد کرده و اکنون یک میلیارد و 300 میلیون نفر دنیاگرد در دنیا وجود دارد.

دنیاگردی متشکل از سه بخش اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است، همچنین از ویژگی های ابعاد اقتصادی صنعت دنیاگردی می توان به ارزآوری و ایجاد درآمدهای داخلی و ایجاد اشتغال با سرمایه گذاری کمتر و سرعت بالاتر نسبت به سایر بخش های اقتصادی دیگر و نیز عامل تحرک بودن دیگر بخش های اقتصادی اشاره کرد. از نظر اقتصادی، صنعت دنیاگردی فاقد نقص است.

دنیاگردی در بخش اجتماعی نیز اهمیت فراوانی دارد، از مهم ترین ابعاد اجتماعی صنعت دنیاگردی توزیع عادلانه ثروت است. عباس برزگر در استان فارس یکی از افراد پیروز در این حوزه است که توانسته است به وسیله صنعت دنیاگردی درآمد کسب کند و امروزه به عنوان یک کارآفرین پیروز و یکی از افراد ثروتمند زندگی می کند.

بنا به عقیده کارشناسان اقتصادی صنعت دنیاگردی همچنان جهت رشد خود را ادامه خواهد داد و با توجه به هوشمندسازی و ایجاد تغییرات در صنایع گوناگون، تنها صنعتی که پیش بینی می شود با شتاب به فرایند رو به رشد خود ادامه می دهد، صنعت دنیاگردی است.

در رابطه با بعد اجتماعی صنعت دنیاگردی باید گفت این صنعت آفریننده نشاط و امید اجتماعی است.

این صنعت از نظر فرهنگی ارزش زیادی دارد زیرا ایران کشوری است که در ساخت تمدن نقش مهمی را ایفا کرده است. دنیاگردی راه معرفی این تمدن است. داشته های مهم کشور را به وسیله دنیاگردی می توان انتقال داد و بنابراین هر دنیاگرد خارجی که وارد ایران می شود تبدیل به سفیر فرهنگی ایران خواهد شد.

ایران دارای بناهای تاریخی زیادی است و یک میلیون اثر تاریخی در این کشور شناسایی شده و بیش از 34 هزار اثر ثبت ملی شده است، همچنین 23 اثر ثبت دنیای داریم که حاکی از اهمیت سرمایه گذاری در صنعت دنیاگردی ایران است.

تا قبل از دولت یازدهم 125 هتل چهار و پنج ستاره در کشور وجود داشت که اکنون به 158 هتل افزایش یافته است، امید بر آن است با اجرای 1900 پروژه دنیاگردی با اعتبار 43 هزار میلیارد تومان و افتتاح 1200 پروژه از این تعداد، تا خاتمه دولت دوازدهم گام بلندی در حوزه دنیاگردی برداشته شود.

مونسان گفت:

اعتقاد دارم همدان می تواند یک مقصد نو دنیاگردی در کشور به واسطه جاذبه های بی نظیر طبیعی و تاریخی باشد، 1800 جاذبه طبیعی ثبت شده، آب و هوای مطلوب و نیز طبیعت بکر این استان باعث شده تا همدان جزو 5 استان برتر دنیاگردی کشور باشد و خوشبختانه در یک سال گذشته شاهد فرایند رو به رشد دنیاگردی در این استان بوده ایم. برگزاری اجلاس unwto به این فرایند رو به رشد در استان همدان کمک خواهد کرد و مطمئن هستم که رویداد همدان 2018 و تبریز 2018 به رونق دنیاگردی در کشور کمک می کند.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1364

به "توسعه گردشگری با رویدادهای همدان 2018 و تبریز 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری با رویدادهای همدان 2018 و تبریز 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید