اخبار اقتصادی

تحریم ها علیه روسیه اثربخش نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پیتر آلتمایر وزیر اقتصاد آلمان در سخنانی در مورد اثربخشی تحریم ها علیه روسیه ابراز تردید کرد.

1 آبان 1399

در شرایط مالی پس از پاندمی ،یک سوم زنان شاغل کانادایی به انصراف از کار فکرمی نمایند

زنان دارند بار اصلی کوچک تر شدن اقتصاد را به دوش می کشند و نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داده که احتمال در نظر گرفته شدن استعفا از کار به دلیل به مدرسه فرستادن مجازی بچه ها، در میان زنان بسیار بیشتر از مردان کانادایی است.

28 مهر 1399

معاونِ بی ادب وزیر خارجه آمریکا را از لبنان بیرون کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وئام وهاب رئیس حزب توحید عربی و وزیر اسبق لبنان اعلام کرد که دیوید شینکر معاون وزیر خارجه آمریکا انسان بی ادبی است.

27 مهر 1399

قتل 2 صیاد ایرانی توسط نیرو های مسلح امارات ، هیچ صیاد خارجی در ایران فعالیت نمی کند

رئیس سازمان شیلات ایران از همکاری شیلات ایران با چین در قرارداد 25 ساله خبر داد و گفت: وزارت خارجه موضوع قتل 2 صیاد ایرانی توسط نیرو های اماراتی را پی گیری کند.

27 مهر 1399

آمریکا اعمال تحریم بر مینسک را بررسی می کند

آمریکا نیز به دنبال اعمال تحریم هایی علیه مینسک به دلیل تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و خشونت علیه معترضان است. در حالی که معترضان به نتایج انتخابات همچنان با نادیده دریافت تمامی هشدارها و تهدیدها در خیابان ها هستند و فراخوانی برای تعطیلی ادارات و نهادهای...

26 مهر 1399

تصمیم جدید مادورو برای مخالفانش

دولت ونزوئلا دوشنبه از عفو بیش از 100 مخالف سیاسی که هدف پیگرد قرار داشتند، خبر داد و این به منزله بزرگترین عفو سیاسی این کشور در حدود یک دهه گذشته محسوب می شود.

24 مهر 1399

نشریات ترکیه، اردوغان: اقتصاد ترکیه با بادهای مصنوعی نمی لرزد، حمله در شرق مدیترانه

تحولات شرق مدیترانه تیتر مشترک اغلب روزنامه های امروز ترکیه است.

22 مهر 1399

خبرنگاران 25 درصد اشتغال کشور در اختیار بخش کشاورزی

تهران - خبرنگاران - مدیرعامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور گفت: 25 درصد اشتغال جامعه و 18 درصد فراوری ناخالص ملی متعلق به بخش کشاورزی است.

17 مهر 1399

بهبود بهره وری شبکه در گرو افزایش ظرفیت پست

طی مراسمی که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، رمضانعلی سبحانی فر به سمت معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست معرفی شد.

17 مهر 1399

خبرنگاران پیشرفت 80 درصدی یکی از مهمترین بخش های کریدور غرب کشور

ارومیه- خبرنگاران- معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو به عنوان یکی از مهمترین بخش جاده ای کریدور غرب کشور تا مهرماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

16 مهر 1399

عطوان: سیلی محکم شورای امنیت افول آمریکا را اثبات کرد، ایران نسخه ترامپ در انتخابات را پیچید

تحلیلگر روزنامه الکترونیکی و فرامنطقه ای رای الیوم در مقاله ای به بررسی ابعاد شکست آمریکا در تحمیل سیاست های خصمانه اش علیه ایران و همراه کردن متحدان دیرین خود در عرصه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران پرداخت.

15 مهر 1399

آرایش صف ها در بورس، برتری شکننده تقاضا در بازار سهام

خبرنگاران : امروز شاخص کل بورس و هم وزن در بورس تهران مثبت شد، اما چه شد که برای اولین بار پس از 19 مرداد این دو شاخص مثبت شدند.فشار صف فروش ها چگونه جمع شد؟

13 مهر 1399

با کیفیت ترین خودروهای تولیدی کشور معرفی شدند

خبرنگاران : بر اساس آخرین گزارش ارزشیابی کیفی اجرا شده در تیرماه سال جاری، در گروه خودروهای سبک 10 خودروی سواری توانستند چهار ستاره کیفی به دست آورند و همچنین 28 خودروی سبک سواری و وانت 3 ستاره کیفی به خود اختصاص دادند...

12 مهر 1399

تخت روانچی: رأی شورای امنیت ردی بر ادعای آمریکا درباره مکانیسم ماشه است

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، رای شورای امنیت در رد قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تسلیحاتی ایران را انزوای آمریکا در عرصه بین الملل دانست و گفت این رای نشان دهنده بی پایه و اساس بودن ادعای واشنگتن درباره مکانیسم ماشه هم تلقی می گردد.

11 مهر 1399

دیاب: استعفای دولت لبنان را اعلام می کنم ، سیستم فساد فراتر از کشور است

نخست وزیر لبنان در سخنرانی امشب خود ضمن اعلام استعفای دولتش تاکید کرد: سیستم فساد بزرگتر و فراتر از کشور است.

11 مهر 1399

باکس آفیس هفته؛ بازار فیلم های تکراری گرم تر است

همچنان فیلم های قدیمی که دوباره اکران شده اند نقش مهمی در سرپا ماندن سینماها بازی می کنند. هفته گذشته در چین فیلم 1917 سام مندس صدرنشین بود. باکس آفیس آمریکا ولی شاهد یک فیلم جدید بود. فیلم جمع کننده مالیات (The Tax Collector) با فروش 300 هزار دلاری توانسته صدرنشین...

9 مهر 1399

دختر مظفرالدین شاه؛ بنیان گذار تاکسیرانی در ایران

هرچند که زنان قدرتمند در دوره قاجاریه، جمعیت معتنابهی را تشکیل نمی دادند، اما این شرایط، اصلا به معنای حضور نداشتن نسوان در عرصه سیاست، فرهنگ و اقتصاد آن دوره نبود؛ در هر کجا که فرصتی پیش می آمد، بانوان با توجه به موقعیت پیش آمده، نشان می دادند که در...

7 مهر 1399

مؤسسه علم و سیاست برلین: اروپا باید یاد بگیرد روی پای خود بایستد

رئیس مؤسسه علم و سیاست برلین ضمن انتقاد از تهدیدهای تحریمی اخیر آمریکا علیه بندر آلمانی مشارکت کننده در پروژه گازی نورد استریم 2 گفت: در شرایط فعلی اروپا باید یاد بگیرد روی پای خود بایستد.

6 مهر 1399

علت افزایش قیمت ها در بهار سال جاری ، روش های دولت برای تأمین کسری بودجه

رئیس کل بانک مرکزی گفت: همه افزایش قیمت ها در بهار سال جاری صرفاً به رشد پایه پولی و نقدینگی مربوط نمی گردد. افزایش انتظارات تورمی، متأثر از عوامل غیر پولی و عملکرد سایر بازارها نیز در افزایش فشارهای تورمی نقش داشته اند.

5 مهر 1399

تامین اقتصادی بنگاه ها؛ بازار سرمایه و فرصت های آن؟

بنگاه های کوچک و متوسط نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رشد مالی پایدار داشته و راستا توسعه صنعتی بسیاری از کشورها با سرمایه گذاری و رشد این بنگاه ها پیش رفته است. این بنگاه ها به عنوان حلقه اتصال بین صنایع و بخش های مختلف نقش مهمی ایفا می نمایند. تعریف بنگاه...

2 مهر 1399
تعداد: (163)