اخبار اقتصادی

145 پرسش دیوانه کننده که ذهنتان را درگیر می کنند

وقتی می پذیریم که ما پاسخ همه سؤال ها را نمی دانیم، زندگی به یک ماجراجویی هیجان انگیز و سرشار از پرسش های گوناگون تبدیل می شود. در واقع کنجکاوی به ما اجازه می دهد تا فکر خود را به روی دنیاهای تازه باز کنیم و ایده ها و افکارمان را با دیگران به اشتراک بگذاریم....

22 مهر 1400

توصیه های مدیرعامل جنجالی استقلال به مدیرعامل تازه

احمد مددی مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در گفت وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی در پاسخ به این سؤال که آیا جدایی از باشگاه استقلال سبب خوشحالی یا ناراحتی اش شده است، گفت: واقعاً کار در باشگاه استقلال خیلی سخت است.

13 مهر 1400

تور ارزان روسیه: مسکو نظارت بر مقررات مهاجرت و اتباع خارجی را تقویت خواهد نمود

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، وزارت کشور روسیه از تصمیم خود برای تقویت سیستم های نظارت بر مهاجرین با استفاده از فناوری های نوین و سیستم های فناوری اطلاعات اطلاع داد.

13 مهر 1400

مبانی آتش نشانی؛ محافظت ساختمان در برابر حریق

موضوعات قابل بحث دراین درس شامل عناوین زیر می باشد، که به صورت خلاصه به هر یک خواهیم پرداخت. اصول ایستایی واعضای تشکیل دهنده بنا. اصول ایستایی واعضای تشکیل دهنده بنا. مقاومت ساختمان وایستایی درمقابل حریق

10 مهر 1400

تولیدکنندگان تخم مرغ موظف به رعایت قیمت مصوب هستند

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تولیدنمایندگان تخم مرغ و تشکل های صنفی مرتبط موظف به رعایت قیمت مصوب تخم مرغ هستند و از گران فروشی این ماده غذایی اجتناب نمایند.

8 مهر 1400

تاثیر تولد نوزاد نو بر زندگی همسران

علی رغم اینکه همواره تولد یک نوزاد تازه نوید دهنده فصل تازهی از شادی و طراوت در خانواده است اما از طرف دیگر باعث ایجاد تغییرات اساسی در مناسبات زن و شوهر با یکدیگر می شود. بعد از تولد نوزاد تازه هر یک از والدین بخشی از وقت خود را به مراقبت از کودک متولد...

7 مهر 1400

برگزاری پاویون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران

پاویون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک و میانه چین برگزار گردید.

4 مهر 1400

دولت پیگیر ایجاد بازارچه مرزی در خراسان جنوبی ، سومین سفر استانی رئیس جمهور چگونه گذشت؟

رئیس جمهور در سومین سفر استانی خود در یک ماهه اخیر به خراسان جنوبی رفت و ضمن ملاقات با مردم از معدن زغال سنگ بازدید کرد و به مردم وعده اصلاح فرایند پیمان کاری را داد.

21 شهریور 1400

افزایش 66 درصدی فراوری روغن نباتی در مازندران

فراوری روغن ساخته شده نباتی از ابتدای سال جاری تا سرانجام مردادماه در مازندران 66 درصد افزایش داشته است.

17 شهریور 1400

داروی تقلبی درمان قارچ سیاه با قیمت 20 برابری در بازار آزاد

سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه داروی آمفوتریسین که برای درمان قارچ سیاه بیماران مبتلا به کرونا مصرف می گردد تامین شده است، نسبت به وجود نمونه تقلبی این دارو هشدار داد.

16 شهریور 1400

تورنتو؛ بزرگترین قطب تکنولوژی در امریکای شمالی برای مهاجران؟

اگر نگاهی به آگهی های شغلی شرکت های بزرگ امریکایی که در حوزه تکنولوژی فعال هستند بیندازیم، می بینیم که محل اشتغال بیشتر آنها در تورنتو نام شده است. شرکت آمازون تنها ظرف دو هفته اخیر 20 موقعیت شغلی در تورنتو آگهی کرده است. مایکروسافت هم در سپتامبر 2020 دفاتر...

14 شهریور 1400

بنیه نوآوری در هر کشوری تابع توان پژوهش است

نقی زاده گفت: بنیه نوآوری در هر کشوری تابع توان پژوهش است که سال گذشته قرارداد های ارتباط با صنعت 2 هزار میلیارد تومان بوده است.

10 شهریور 1400

این شایعات درباره تایلند اصلا صحت ندارند

کشور تایلند سرزمین لبخندها، خانه یکی از خونگرم ترین و مهربان ترین ملت ها است. سواحل زیبا و غذاهای خوشمزه تایلندی هر گردشگری را برای رفتن به آن جا وسوسه می نماید. اما ممکن است درباره تایلند مواردی را شنیده باشید که تنها شایعه های اینترنتی هستند. امروز...

6 شهریور 1400

یارانه انرژی چندین برابر بودجه عمرانی است

رئیس اتاق کرمان گفت: در ایران منابع عظیمی برای توزیع یارانه انرژی در نظر گرفته می گردد که مقدار این منابع در استان کرمان چندین برابر بودجه عمرانی است و می توان از آنها به اسم منابع اتلاف انرژی یاد کرد.

5 شهریور 1400
3 شهریور 1400

افزایش 81 درصدی ارزش صادرات غیرنفتی گمرکات

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: صادرات غیرنفتی گمرکات استان بوشهر از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه به لحاظ حجمی 11 درصد به لحاظ ارزش 81 درصد افزایش داشته است

31 مرداد 1400

پس از گم کردن، دزدیده شدن یا سرقت چک چه کنیم؟

امروزه مفقود شدن یا سرقت چک یکی از معضلاتی است که به وفور برای استفاده کنندگان از این سند پیش می آید، حال در برخورد با این مسائل چه کنیم؟ و اگر صادرکننده چکی که در دست ماست فوت گردد تکلیف طلب ما چه می گردد؟

30 مرداد 1400

خوبی ها و بدی های یک مُسَکِنِ فصلی

تهران (پانا) - هرچند اهالی کتاب، طرح های تخفیف فصلی خانه کتاب در قالب پرداخت یارانه به کتابفروشی ها برای بهره مندی عادلانه مردم از تخفیفی برابر را، در افزایش فروش موثر می دانند، ولی توصیه هایی هم برای بهتر شدن اجرای این برنامه دارند.

10 مرداد 1400

درخواست کار سال 1973 استیو جابز هم به صورت NFT و هم فیزیکی به حراج گذاشته شد!

حتی غول های دنیای فناوری، هم برای خودشان سرآغازی داشتند. استیو جابز هم در 18 سالگی درخواست کاری داده بود که الان قیمتی شده و قرار است به صورت NFT به حراج گذاشته گردد.

9 مرداد 1400

نرخ رسمی یورو و 23 ارز کاهش یافت

بانک مرکزی امروز (دوشنبه، 17 خردادماه) نرخ رسمی 46 ارز را اظهار داشت که براساس آن بهای 15 ارز نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، 13 خردادماه) افزایش و نرخ 24 ارز کاهش یافت. همچنین نرخ هفت ارز ثابت ماند.

9 مرداد 1400
تعداد: (335)