انتقاد مقامات آلمانی از رفتارهای ترامپ در جریان برگزاری انتخابات

به گزارش سفر به هند، این مسئله که ترامپ قبل از شمارش همه آراء انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خود را پیروز انتخابات نامید با واکنش های تند و انتقادی سیاستمداران آلمانی روبرو شد.

انتقاد مقامات آلمانی از رفتارهای ترامپ در جریان برگزاری انتخابات

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بسیاری از سیاستمداران آلمانی در روز انتخابات آمریکا در اظهار نظرهای مختلفی از رفتارها و سیاست های ترامپ انتقاد کردند.

مارتین شولتز، رئیس سابق مجلس اروپا رژیم ترامپ را خطری عظیم برای دموکراسی ارزیابی نموده و در گفتگویی با هفته نامه اشپیگل با توجه به رقابت تنگاتنگ بایدن و ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری و آراء نزدیکی که به دست می آورند در این باره ابراز نگرانی نموده و گفت: ما احتمالا آنچه که در آستانه این انتخابات از آن می ترسیدیم تجربه خواهیم کرد و آن این است که در نهایت دادگاه ها وارد عمل شوند و مناقشه ای سخت رخ دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی همچنین انتقاد شدیدی به حملات ترامپ علیه رقیب دموکرات خود جو بایدن وارد نموده و گفت: رئیس جمهور فعلی آمریکا در گذشته چندین بار درباره احتمال تحریف در انتخابات آمریکا سخن گفته اما هیچ مدرکی در این باره ارائه نداده است.

شولتز همچنین گفت: ترامپ شخصی است که عمدا ساختار نهادی ایالات متحده آمریکا را تضعیف می نماید. ترامپ سنا را کاملا تضعیف نموده است.

وی همچنین گفت : اگر ترامپ دوباره انتخاب گردد دیگر هیچ حد و مرزی را نمی شناسد. وی البته قبلا هم هیچ محدودیتی را نمی شناخت.

شولتز اضافه کرد: اگر ترامپ پیروز انتخابات آمریکا گردد اروپا باید به صورت تنگاتنگ تری متحد گردد، چرا که این اتحادیه یکی از آخرین سنگرهای دموکراسی مجلسی شفاف خواهد بود. بعد از آن اروپا باید از این سیستم در برابر رژیم ترامپ دفاع کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی در این باره ابراز نگرانی کرد که نمونه مشابه ترامپ در اروپا هم بتواند کپی گردد.

این مقام سابق آلمانی همچنین گفت که من دیگر نمی توانم مناسبات سازمان یافته دو سوی آتلانتیک را در دوران ترامپ تصور کنم. تقریبا در همه سطوح بن بست ایجاد شده و البته در بعضی زمینه ها رویارویی های گسترده شکل گرفته است.

شولتز تاکید نمود که ما باید به تقویت سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل، یونسکو و یا سازمان بهداشت دنیای روی آوریم. در این زمینه ها هم ترامپ رویکرد ویرانگری را انتخاب نموده است.

جنگ اعصابی که پیرامون انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شکل گرفت روز چهارشنبه برلین و حتی بروکسل را هم شوکه و عصبی کرد.

تقریبا سیاستمداران همه احزاب آلمانی انتقاد شدیدی به رفتارهای دونالد ترامپ در جریان این انتخابات که در یک رقابت بسیار نزدیک با بایدن رقیب دموکرات خود قبل از شمارش همه آراء خود را برنده خاطرنشان کرد وارد کردند. خیلی ها هم به این نتیجه رسیدند که اروپا باید روی پای خودش بایستد.

ساسکیا اسکن، رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان از رفتاری غیر دموکراتیک از طرف ترامپ سخن گفت.

برند ریکسینگر، رئیس حزب چپ آلمان هم از یک حمله مجدد به دموکراسی سخن گفت.

کریستین لیندنر، رئیس حزب لیبرال دموکرات آلمان هم از یک شرایط مناقشات دراماتیک سخن گفت که احتمالا در آن آمریکا دیگر شایسته عمل نخواهد بود.

راینهارد بوتیکوفر از نمایندگان آلمانی مجلس اروپا هم از حمله ای بی سابقه سخن گفت که مشابه آن از زمان تاسیس ایالات متحده در بیش از سی سال پیش وجود نداشته است.

نیکولا بر، از سیاستمداران اروپایی هم ترامپ را متهم کرد که آمریکا را با چشم باز به سمت بحران قانون اساسی راهنمایی می نماید.

اودو بولمن، از نمایندگان حزب سوسیال دموکرات آلمان هم انتها این کابوس را برای آمریکا آرزو کرد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم در سخنانی در روز چهارشنبه، صبر در برخورد با آمریکا بعد از انتخابات را درخواست نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 651

به "انتقاد مقامات آلمانی از رفتارهای ترامپ در جریان برگزاری انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مقامات آلمانی از رفتارهای ترامپ در جریان برگزاری انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید