مؤسسه علم و سیاست برلین: اروپا باید یاد بگیرد روی پای خود بایستد

به گزارش سفر به هند، رئیس مؤسسه علم و سیاست برلین ضمن انتقاد از تهدیدهای تحریمی اخیر آمریکا علیه بندر آلمانی مشارکت کننده در پروژه گازی نورد استریم 2 گفت: در شرایط فعلی اروپا باید یاد بگیرد روی پای خود بایستد.

مؤسسه علم و سیاست برلین: اروپا باید یاد بگیرد روی پای خود بایستد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فولکر پرتز، رئیس موسسه علم و سیاست برلین با توجه به تهدیدهای روزافزون آمریکا علیه اروپا از این اتحادیه خواست استقلال استراتژیک خود را گسترش دهد.

وی در گفتگویی با روزنامه تاگس اشپیگل گفت که با توجه به تشدید اختلافات بین آمریکا و چین اروپا باید یاد بگیرد روی پای خود بایستد.

پرتز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را یک اعلام بیداری برای اروپا دانست.

وی توضیح داد: ترامپ برای ما این مسئله را آشکار نموده است که استقلال استراتژیک برای ما اروپاییان یک ضرورت است. این بدین مفهوم نیست که اروپا باید به شراکت با ایالات متحده سرانجام دهد، بلکه باید این مناسبات متقارن تر گردد.

پرتز همچنین انتقاد شدیدی به تهدیدهای تحریمی اخیر آمریکا در ارتباط با خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 وارد نموده و این پرسش را عنوان نمود که: آیا ما می توانیم آمریکا را شریک مطمئنی بدانیم وقتی سناتورهای آمریکایی شرکت های آلمانی را در صورت حمایت از پروژه ای که از طرف دولت آلمان و اتحادیه اروپا تصویب شده است به تحریم تهدید می نمایند؟

سه سناتور آمریکایی اخیرا طی نامه ای تهدیدهای تحریمی مستقیمی را علیه آلمان انجام داده و می خواهند بندر ساسنیتز- موکران در جزیره روگن آلمان را مجبور نمایند بلافاصله همکاری خود در پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 را متوقف کند و در غیر این صورت با تحریم های گسترده آمریکا روبرو خواهد شد..

در نامه ای که مربوط به 5 اگوست است سناتورهای آمریکایی تد کروز، تام کتون و ران جانسون تهدید کردند که شرکت هایی که در جزیره روگن آلمان با پروژه نورد استریم 2 همکاری می نمایند باید بلافاصله این همکاری خود را متوقف نمایند.

در نامه این سناتورهای آمریکایی خطاب به این شرکت ها آمده است: اگر به ارائه کالا، خدمات و پشتیبانی از پروژه نورد استریم 2 ادامه دهید بقای اقتصادی آینده خود را نابود می کنید.

بندر ساسنیتز- موکران در جزیره روگن واقع در ایالت مکلنبورگ- فورپومرن آلمان به عنوان یک پایگاه لجستیکی برای تکمیل خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 مطرح است.

آمریکا به بهانه حمایت از امنیت انرژی اروپا با این پروژه گازی مخالفت می نماید. واشنگتن این طور استدالال می نماید که اروپا با این پروژه به گاز روسیه وابسته می گردد.

فولکر پرتز در بخش دیگری از سخنانش با نگاهی به رقابت بین آمریکا و چین درباره وقوع یک جنگ سرد احتاقتصادی هشدار داده و گفت: هنوز این اتفاق نیفتاده است اما در شرایط نامساعد می تواند محقق گردد. این همچنین یک خطرواقعی برای کسانی است (آلمان و اتحادیه اروپا) که نمی خواهند در این درگیری ها قرار گیرند.

وی اضافه کرد: پکن به عنوان قدرت جهانی می خواهد به شماره یک در این زمینه تبدیل گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 505

به "مؤسسه علم و سیاست برلین: اروپا باید یاد بگیرد روی پای خود بایستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مؤسسه علم و سیاست برلین: اروپا باید یاد بگیرد روی پای خود بایستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید