آخرین خبرها درباره افزایش حق مسکن کارگران

به گزارش سفر به هند، خبرنگاران: معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مصوبه شورای عالی کار برای افزایش حق مسکن کارگران به تصویب دولت نرسیده، گفت: مصوبه شورای عالی کار در واقع ارائه پیشنهاد به دولت است.

آخرین خبرها درباره افزایش حق مسکن کارگران

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، حاتم شاکرمی، در خصوص مصوبه شورای عالی کار برای افزایش حق مسکن کارگران گفت: گرچه در شورای عالی کار تصویب شد که حق مسکن کارگران از یکصد هزار تومان به 300 هزار تومان افزایش یابد، اما این مصوبه هنوز برای اجرا در دولت تصویب نشده است.

وی اضافه کرد: مصوبه افزایش حق مسکن کارگران گرچه در کمیسیون مالی دولت هم تصویب شده و یک جلسه برای آن گذاشته اند، اما مصوبه شورای عالی کار و مصوبه کمیسیون مالی دولت به منزله پیشنهاد تلقی می گردد و در صورتی که در هیأت دولت تصویب گردد، اجرا خواهد شد.

شاکرمی همچنین در خصوص اینکه چه زمانی مصوبه افزایش حق مسکن کارگران در دستورکار دولت قرار می گیرد، گفت: اطلاعی ندارم و خود هیأت دولت اعلام می نماید.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه به گذشت چهارماه از سال آیا مصوبه افزایش حق مسکن کارگران به ماه های قبل هم تسرّی پیدا می نماید یا نه، گفت: همه اینها بستگی به مصوبه هیأت دولت دارد که هنوز این مسئله تصویب نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، در 292 امین جلسه شورای عالی کار در 18 خرداد 99، برای حق مسکن کارگران و ترمیم حقوق کارگران مصوب شد، حق مسکن کارگران از یکصد هزار تومان به 300 هزار تومان افزایش یابد.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

محمد شریعتمداری در انتها 292 جلسه شورای عالی کار در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: پیشنهاد افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگران باید برای تصویب به هیات وزیران ارسال گردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: این تصمیم در شورای عالی کار با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماینده وزیر امور مالی و دارایی، رئیس سازمان ملی استاندارد و نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی اتخاذ شد.

وی اظهارداشت: علاوه بر افزایش حق مسکن کارگران، در این جلسه برای اصلاح حق سنوات کارگران تصمیم بر آن شد تا مبلغ 78 هزار تومان نیز به حداقل مزد کارگران اضافه گردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در انتها تاکید نمود: امیدواریم نتایج این دو تصمیم در شورای عالی کار، در سال جهش فراوری به ایجاد شرایط مطلوب کار و فراوری در کشور یاری کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 363

به "آخرین خبرها درباره افزایش حق مسکن کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها درباره افزایش حق مسکن کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید