رایزنی های علی باقری در بولیوی ، کوشش برای ایجاد حمایت جهانی از چند جانبه گرایی

به گزارش سفر به هند، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفر منطقه ای خود به آمریکای لاتین در بولیوی در دیدارهایی جداگانه با وزیر خارجه و معاون رییس جمهور این کشور دیدار کرد.

رایزنی های علی باقری در بولیوی ، کوشش برای ایجاد حمایت جهانی از چند جانبه گرایی

به گزارش خبرنگاران، باقری در دیدار با روخلیو مایتا، وزیر خارجه بولیوی ضمن تاکید بر توسعه روابط سیاسی و همکاری های بین المللی دو کشور خواستار مشارکت بولیوی در ایجاد نظم نوین جهانی بر مبنای چند جانبه گرایی شد.

وزیر خارجه بولیوی نیز ضمن استقبال از پیشنهاد طرف ایرانی گفت که روابط دو کشور حسنه و برادرانه بوده و هر دو کشور از مواضع یکدیگر در مورد موضوعات حقوق بشری و مبارزه با امپریالیسم حمایت می نمایند.

باقری بعلاوه در دیدار با معاون رئیس جمهور بولیوی نیز ضمن تشریح روابط حسنه دو کشور به ظرفیت های طرفین جهت توسعه روابط به ویژه در زمینه مالی اشاره نمود و خواستار همراهی بیشتر دو کشور در مجامع بین المللی و بعلاوه حمایت از نظم نوین جهانی بر مبنای چند جانبه گرایی شد.

معاون رئیس جمهور بولیوی نیز در این دیدار به ظرفیت های مالی، علمی و صنعتی جمهوری اسلامی ایران اشاره نموده و گفت که رابطه با ایران برای بولیوی یک مزیت محسوب شده و لذا خواستار توسعه روابط به ویژه در بخش مالی با ایران هستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1401 بروزرسانی: 7 اسفند 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1569

به "رایزنی های علی باقری در بولیوی ، کوشش برای ایجاد حمایت جهانی از چند جانبه گرایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی های علی باقری در بولیوی ، کوشش برای ایجاد حمایت جهانی از چند جانبه گرایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید