نخستین انسان ها صدهزار سال قبل از راه رسیدند

به گزارش سفر به هند، دانشمندان از دهه ها قبل در حال تحقیق و آنالیز برای پی بردن به زمان دقیق پیدایش انسان های اولیه بوده اند، اما پایان به اطلاعات تازه ای در این زمینه دست یافته اند.

نخستین انسان ها صدهزار سال قبل از راه رسیدند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به هند به نقل از اینترستینگ اینجیرینگ، آنالیز های تازه ای که در خصوص سوابق پیدایش انسان ها بر روی کره زمین اجرا شده ثابت می نماید انسان های اولیه از صدهزار سال قبل پای به کره زمین گذاشته اند.

پیش از این تصور می شد انسان های اولیه از 400 هزار سال قبل بر روی کره زمین وجود داشته اند. علت این برآورد به یافته شدن فسیل هایی در جزیره Ngandong واقع در جاوای اندونزی باز می گشت. اما حالا تعیین شده برآوردهایی که در خصوص این فسیل ها اجرا شده دقیق نبوده اند.

آنالیز های تازه که توسط محققان دانشگاه های آیوا، Macquarie و موسسه فناوری Bandung اندونزی اجرا شده نشان می دهد که انسان های اولیه در یک بازه زمانی مابین 108 هزار سال قبل تا 117 هزار سال قبل شکل گرفته اند. برآورد یادشده بر مبنای آنالیز جدید استخوان های جمجمه 12 فسیل کشف شده در اندونزی اجرا شده است.

محققان قصد دارند با تحقیقات بیشتر در خصوص زمان انقراض انسان های اولیه و نحوه شکل گیری انسان های مدرن امروزی داده های بیشتری جمع آوری نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 26

به "نخستین انسان ها صدهزار سال قبل از راه رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین انسان ها صدهزار سال قبل از راه رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید