خواص بی نظیر کشمش ، برترین میان وعده برای روزهای مدرسه

به گزارش سفر به هند، بچه هایی که از کشمش به عنوان میان وعده بعد از مدرسه استفاده می نمایند، در طول روز اساسا کمتر غذا می خورند و اشتهای کمتری دارند. بنابراین، افزودن مقادیر کنترل شده و متعادلی از کشمش به برنامه غذایی روزانه می تواند به ایجاد حس سیری هم یاری کند.

خواص بی نظیر کشمش ، برترین میان وعده برای روزهای مدرسه

به گزارش خبرنگاران، هر یک قاشق غذاخوری از کشمش که حدودا برابر است با 15 گرم، تقریبا 38 کیلوکالری انرژی دارد و هیچ مقداری از پروتئین یا چربی را وارد بدن نمی نماید. اما همین 15 گرم کشمش دارای حدودا 9 گرم کربوهیدرات، 133 میلی گرم پتاسیم و 8 میلی گرم کلسیم است. اما عادت به خوردن آن 5 فایده عمده دارد که عبارتند از:

1. کشمش می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد

با اینکه کشمش قند دارد اما منبع خوبی برای دریافت فیبر، پتاسیم و آنتی اکسیدان ها محسوب می گردد. تحقیقات نشان داده اند که همین ترکیبات موجود در کشمش می توانند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی یاری نمایند و نقش مثبتی هم در کاهش فشار خون داشته باشند.

2. کشمش می تواند به کنترل دیابت یاری کند

همین ترکیبات مهمی که در کشمش وجود دارند (یعنی فیبرها، پتاسیم و آنتی اکسیدان ها)، به کنترل دیابت هم یاری می نمایند زیرا با افزایش احساس سیری و کاهش غذای مصرف شده در کل روز مرتبط هستند.

3. کشمش برای تقویت سلامت گوارشی مفید است

فیبر یکی از مهم ترین ترکیبات غذایی برای داشتن گوارش سالم است اما امروزه بیشتر افراد به میزان کافی در طول روز فیبر دریافت نمی نمایند. با این حال، مصرف کنترل شده و منظم کشمش در یک رژیم غذایی متعادل می تواند فیبر دریافتی روزانه را افزایش دهد و درنتیجه به تقویت دستگاه گوارش یاری کند.

4. کشمش می تواند برای محافظت از سلامت دهان و دندان مفید باشد

با اینکه کشمش ذاتا چسبنده است اما خواص ویژه ای هم دارد که به حفظ تعادل pH در ساختار دهان و دندان یاری می نمایند. بعضی از ترکیبات آنتی اکسیدانی کشمش هم با بعضی از باکتری های خاص مبارزه می نمایند که در واقع باعث شکل گیری پوسیدگی های دندانی می شوند.

  • این 7 عادت رایج دندان ها را نابود می نماید | دلیل جویدن مداد و یخ چیست؟

5. کشمش برای ایجاد حس سیری هم موثر است

مطالعات علمی نشان داده اند بچه هایی که از کشمش به عنوان میان وعده بعد از مدرسه استفاده می نمایند (مخصوصا در مقایسه با خوراکی های ناسالم یا شکلات ها)، در طول روز اساسا کمتر غذا می خورند و اشتهای کمتری دارند. بنابراین، افزودن مقادیر کنترل شده و متعادلی از کشمش به برنامه غذایی روزانه می تواند به ایجاد حس سیری هم یاری کند.

منبع: سلامت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مهر 1401 بروزرسانی: 1 مهر 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1496

به "خواص بی نظیر کشمش ، برترین میان وعده برای روزهای مدرسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص بی نظیر کشمش ، برترین میان وعده برای روزهای مدرسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید