مرکز فوریت های تولید و سرمایه گذاری در اتاق اصفهان راه اندازی می شود

به گزارش سفر به هند، رئیس اتاق اصفهان از ایجاد سازوکاری برای راه اندازی مرکز فوریت های تولید و سرمایه گذاری در این اتاق خبر داد.

مرکز فوریت های تولید و سرمایه گذاری در اتاق اصفهان راه اندازی می شود

مسعود گلشیرازی در دیدار با انجمن کارآفرینان نائین، با بیان اینکه در برهه کنونی اقتصاد کشور در دوران حساسی قرار گرفته است، گفت: در جنگ مالی موجود شب و روز و دولت و بخش خصوصی، معنا نداشته و همه آحاد جامعه مسئول هستند تا با تلاش بی وقفه این دوران مهم را به پایان مقصود برسانیم.

او این دوران را فرصتی برای بخش خصوصی دانست و افزود: در این برهه بخش خصوصی می تواند به افزایش سهم 15 درصدی خود در اقتصاد ملی بپردازد.

او محرومیت ها را نتیجه دولتی بودن اقتصاد کشور دانست.

گلشیرازی با تشریح اقدامات اتاق دوره نهم در زمان شیوع کرونا و ضرورت همت ویژه فعالان مالی برای فقرزدایی از سطح جامعه گفت: عمل به تکالیف مالی مانند انفاق موجب از بین رفتن اختلافات طبقاتی خواهد شد این در حالی است که نظام اقتصاد دولتی و خصولتی به تکالیف خود در این حوزه عمل نمی کنند.

او تاکید کرد: با ارتقاء سهم اقتصاد خصوصی در کشور و اگر این اقتصاد به تکالیف اجتماعی خود به درستی عمل کند، شاهد برقراری عدالتی نهفته در جامعه خواهیم بود.

دبیر شورای گفت وگوی استان اصفهان گفت: اگر تنها درصدی سود بنگاه های دولتی و خصولتی استان اصفهان در حوزه مسئولیت اجتماعی صرف شود می توان بسکمک از معضلات حادث شده در زمان شیوع کرونا را حل نمود.

او طرح مسئله، ارائه راهکار و ایجاد جریانی زاینده برای رفع مسائل را از وظایف بخش خصوصی عنوان و شرح داد: علیرغم کج سلیقگی وعدم درک شرایط حساس کنونی از سوی برخی از مدیران دستگاه های اجرایی، تجربه نشان داده اگر بخش خصوصی پویا، فعال و مبتکر باشد بدنه دولت همراه با آنها خواهد بود.

او طرح، پیگیری، چاره اندیشی و نتیجه بخشی مسائل مربوط به بخش خصوصی در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را از مصادیق همراهی بدنه اجرایی دستگاه های دولتی استان با این بخش مطرح نمود.

گلشیرازی طرح مسئله به صورت اصولی و تبیین مسائل برای بخش های اجرایی را در کمک به رفع مسائل این بخش مهم ارزیابی کرد.

رئیس اتاق اصفهان تغییر دیدگاه در راستای تقویت فعال مالی، بخش خصوصی و کارآفرین به منظور نقش آفرینی بهتر در جنگ مالی موجود را اجتناب ناپذیر دانست.

او همچنین از ایجاد سازوکاری برای راه اندازی مرکز فوریت های تولید و سرمایه گذاری به صورت عملیاتی در اتاق اصفهان خبر داد و افزود: در این مرکز پس از طرح مشکل توسط فعال مالی، موضوع توسط اتاق بازرگانی تا حاصل شدن رضایت فعال مالی پیگیری خواهد شد.

گلشیرازی افزود: در این مرکز کننده ای از دستگاه های اجرایی حضور داشته و هم زمان قائم مقام هر دستگاه به عنوان کننده دفتر، مأمور پیگیری موضوعات ارجاعی خواهد بود. و در صورت عدم امکان رفع مشکل در دستگاه های اجرایی مربوطه، موضوع به ستاد تسهیل ارجاع می شود.

رئیس اتاق اصفهان ابراز امیدواری کرد: با این سازوکار، دستگاه های اجرایی عمل گرایانه تر در تسهیلگری امور مربوط به بخش خصوصی نقش آفرینی کنند.

گلشیرازی در ادامه ستاد تسهیل، کمیته حمایت قضایی، ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و کلیه واحدهای اجرایی اتاق اصفهان را ازجمله ظرفیت های کمک کننده به رفع مسائل فعالان مالی معرفی و بر ضرورت استفاده از این پتانسیل ها تاکید کرد.

رئیس اتاق اصفهان در پایان از اعلام آمادگی تخصیص یکی از جلسات شورای گفت وگوی استان به طرح مسائل شهرستان نائین و ارائه راهکارهای رفع آنها خبر داد.

در ادامه محمدحسین نصرتی، فرماندار شهرستان نائین با بیان اینکه به یمن تلاش های صاحبان کسب وکار و کارآفرینان این شهرستان با کمترین مشکل در حوزه اشتغال در این شهرستان روبرو هستیم، گفت: تنها نگرانی ما این است که با کم توجهی به مسائل حوزه تولید، که بخش اعظم آن به واسطه تحریم های ناعادلانه ایجاد شده است، در فرایند تولید جهادگران این عرصه مسائلی ایجاد شود.

او افزود: تمامی توان شهرستان را برای رفع مسائل فعالان مالی به کار خواهیم گرفت و از ظرفیت ستاد تسهیل برای رفع موانع استفاده خواهیم کرد.

نصرتی با ابراز خرسندی از فعالیت های انجمن کارآفرینان نائین گفت: با استفاده از پتانسیل های اتاق اصفهان در کنار فعالیت های این انجمن، می توان به عنوان اهرمی ارزشمند برای کمک به حل موانع تولید این شهرستان بهره مند شد.

احمد رضوانی، مشاور استاندار نیز ضمن قدردانی از زحمات رئیس اتاق اصفهان گفت: علیرغم تلاش های مجموعه ادارات شهرستان و در رأس آن فرمانداری، بسکمک از شهرستان های دیگر، بعد از انقلاب به شهرستان تبدیل شده اند، اما نائین با کم اقبالی روبرو شده است.

او در ادامه از کمک های اتاق اصفهان که در زمان شیوع کرونا به صورت فعالانه وارد عمل شد، تقدیر و تاکید کرد: بسکمک از مسائل شهرستان با همت مسئولین شهرستان و تعامل اتاق اصفهان قابل حل است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 665

به "مرکز فوریت های تولید و سرمایه گذاری در اتاق اصفهان راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز فوریت های تولید و سرمایه گذاری در اتاق اصفهان راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید