مدیر شیلی داک: با سینمای مستند هویت شیلی را به تماشا بنشینید

به گزارش سفر به هند، تهران (پانا) - به مناسبت برگزاری بخش چشم انداز سینمای مستند شیلی در چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت که طی آن پنج فیلم از آثار برجسته مستندسازان شیلیایی به نمایش گذاشته می شود، دیگو پینو آنگویتا مدیر مرکز مستند شیلی پیامی درخصوص سینمای مستند این کشور منتشر کرد.

مدیر شیلی داک: با سینمای مستند هویت شیلی را به تماشا بنشینید

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در متن پیام مدیر شیلی داک Chiledoc آمده است: سینمای مستند، هنری است که توسط آن نگاهی به خودمان می کنیم تا در مورد تاریخ و هویت مان تاملی کنیم. از نقطه نظر تاریخی در شیلی، این مستندها بخشی از فرآیندهای اجتماعی و سیاسی بوده اند که در جستجوی راهی برای تامل در مورد خودمان و همچنین برای ساختن جامعه ای بهتر و عادلانه تر است. امروز که شیلی در برهه مهمی از نظر تحولات اجتماعی قرار گرفته است، سینمای مستند همچون پنجره ای است که می توان از طریق آن هویت خود را به تماشا بنشینیم و در عین حال از دنیا دعوت کنیم که از داستان ما آگاه شده و در این تحول اقدامی انجام دهند و به ما بپیوندند. امروز قدرت ما در روایات ما، بیانگر این واقعیت است که ما به عنوان مستندسازان شیلیایی بطور جمعی کار می کنیم. ما بخشی از ملتی هستیم که مبارزه می کند و تنوع و تفاوت های ما بزرگ ترین نقطه قوت ماست.

گفتنی است: در بخش چشم انداز سینمای مستند شیلی جشنواره سینماحقیقت، این 5 مستند شیلیایی به نمایش گذاشته می شود: پیمان آدریانا (لیسِت اوروزکو)، دیگری (فرانچسکو برمخو)، ساختمان شیلیایی (ماکارنا آگویلو)، هایدی و ماهی پرنده (پاچی باستوس)، هرگز از کوه پروینسیا بالا نرفته ام (ایگناسیو آگوئرو)

در بخش نمایش های ویژه جشنواره سینماحقیقت نیز فیلم رشته کوه رویاها ساخته پاتریسیو گازمن مستندساز مشهور کشور شیلی به نمایش درمی آید.

* مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از 25 آذر تا 2 دی ماه 99 و با توجه به شیوع دنیای بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 742

به "مدیر شیلی داک: با سینمای مستند هویت شیلی را به تماشا بنشینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر شیلی داک: با سینمای مستند هویت شیلی را به تماشا بنشینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید