قوانین فوروارد پیغام در واتس اپ سختگیرانه تر می گردد

به گزارش سفر به هند به نقل از انگجت، در عصری زندگی می کنیم که انسان ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر بیش از گذشته به اپلیکیشن های پیغام رسان متکی هستند و این امر مضراتی دارد که یکی از آنها گسترش اخبار جعلی است. درهمین راستا واتس اپ نیز برای مقابله با گسترش اخبار جعلی اقدام تازه ای در نظر گرفته است.

قوانین فوروارد پیغام در واتس اپ سختگیرانه تر می گردد

اگر کاربری در واتس اپ پیغامی را دریافت کند که قبلا 5 بار فوروارد شده باشد، فرد فقط می تواند آن را به یکی از چت های مورد نظر خود ارسال کند.

واتس اپ در یک پست وبلاگی بیان کرد: شاهد افزایش قابل توجه تعداد پیغام های فوروارد شده در پلتفرم خود بوده ایم. هرچند بسیاری از این پیغام ها بی ضرر هستند(مانند ویدئوهای کوتاه)، اما این فرایند به گسترش اخبار جعلی دامن می زند.

در ادامه آمده است: ما معتقدیم برای آنکه واتس اپ همچنان محیطی مناسب محاورات خصوصی بماند، باید فرایند گسترش چنین پیغام هایی کندتر گردد.

این نخستین باری نیست که واتس اپ چنین اقدامی را اجرایی می نماید. پس از آنکه فیس بوک(شرکت مادر این اپلیکیشن) و واتس اپ در سال 2018 متهم شدند نقش پررنگی در گسترش خشونت در هند داشته اند، واتس اپ تعداد دفعات فوروارد کردن یک پیغام را از 20 به 5 بار کاهش داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 269

به "قوانین فوروارد پیغام در واتس اپ سختگیرانه تر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین فوروارد پیغام در واتس اپ سختگیرانه تر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید