عمان شریکی راهبردی برای ایران است

به گزارش سفر به هند، به گزارش خبرنگاران، عبدالناصر همتی، رئیس کل این بانک که به منظور انجام مذاکرات درخصوص مسایل بانکی و تجاری به عمان سفر نموده است، در ادامه ملاقاتهای خود، عصر امروز با قیس بن محمد الیوسف، وزیر صنعت و تجارت این کشور ملاقات و گفت وگو کرد.

عمان شریکی راهبردی برای ایران است

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

رئیس کل بانک مرکزی در این ملاقات با بیان اینکه کشور عمان همیشه شریکی راهبردی برای ایران بوده است، توضیح داد: درصدد هستیم روابط تجاری مان را با عمان به عنوان یک شریک تجاری بیش از گذشته تعمیق بخشیم؛ لذا این سفر فرصتی است که با توجه به تحولات اتفاق افتاده در عرصه بین الملل، همکاری هایمان را بسط و گسترش دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه دولت عمان علی رغم فشار حداکثری آمریکا، روابط تجاری و بانکی خود را با ایران حفظ نموده است، گفت: در حال حاضر فشار حداکثری آمریکا شکست خورده و لازم است که مراودات تجاری با توجه به سابقه طولانی و تاریخی روابط میان دو کشور، بیش از پیش گسترش یابد.

همتی یادآور شد: همچنین معتقدیم می توان از ظرفیت و همراهی بخش خصوصی دو کشور برای بهبود سطح و حجم تجارت میان دو کشور بهره گرفت. وی برای تحقق این مهم پیشنهادات خود را به طرف عمانی ارائه کرد.

همچنین در این نشست، قیس بن محمد الیوسف، وزیر صنعت و تجارت عمان، ضمن استقبال از پیشنهادات ارائه شده از سوی رئیس کل بانک مرکزی و هیتت همراه، تاکید نمود که این کشور کوشش خود را به منظور ایجاد و گسترش روابط تجاری با ایران به کار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است در ادامه این جلسه، دو طرف در مورد چگونگی به کارگیری راهکارها و ابزارهای مورد احتیاج با مباحث عملیاتی مرتبط با گسترش همکاری های تجاری و بانکی به بحث و گفت وگو نشستند.

منبع: روابط عمومی بانک مرکزی

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 770

به "عمان شریکی راهبردی برای ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمان شریکی راهبردی برای ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید