صندوقچه اسرار خانواده ترامپ باز می گردد!

به گزارش سفر به هند، در سراسر ایالات متحده امریکا اشتیاق و کنجکاوی برای شناخت لایه های پنهان شخصیتی و خانوادگی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا آنقدر زیاد است که علی رغم تمام کوشش های این خانواده برای جلوگیری از انتشار کتاب مری ترامپ، برادر زاده رئیس جمهور، این کتاب منتشر می گردد و حتی دو هفته زودتر از موعد مقرر یعنی در روز 14 جولای در دسترس عموم قرار می گیرد. کتابی که در آن آمده است، رئیس جمهوری امریکا در کودکی هدف آزار قرار گرفته و بشدت از پدرش می ترسیده است.

صندوقچه اسرار خانواده ترامپ باز می گردد!

به گزارش نیویورک تایمز، پس از آنکه هفته گذشته دادگاهی در نیویورک شکایت خانواده ترامپ برای ممانعت از انتشار کتاب جنجالی زیاد و ناکافی: چگونه خانواده من خطرناک ترین مرد دنیا را ایجاد کرد، نوشته مری ترامپ، برادر زاده رئیس جمهوری امریکا را رد کرد و حکم به انتشار کتاب داد، سیمون اند شوستر، ناشر این کتاب روز دوشنبه به وقت محلی اعلام نمود، این کتاب که قرار بود در روز 28 جولای منتشر شود به خاطر اشتیاق و تقاضای بالای مردمی دو هفته زودتر و در روز 14 جولای (6 روز دیگر) منتشر می شود. مری ترامپ 55 ساله که خود تأیید نموده، منبع اطلاعاتی نیویورک تایمز در گزارش سال گذشته این روزنامه امریکایی از اسناد مالیاتی رئیس جمهوری امریکا بوده، فرزند فرد جونیور برادر عظیمتر دونالد ترامپ بوده که سال 1981 بر اثر اعتیاد به الکل درگذشت. نیویورک تایمز در این مقاله فاش نموده بود شرکت دونالد ترامپ متحمل ضرر های هنگفتی شده و در طول دهه 1980 مرتکب تخلفات مالیاتی شده است. این مقاله برنده جایزه پولیتزر شده بود.

مری ترامپ، عموی خود، دونالد ترامپ را به خاطر سهل انگاری در اعتیاد پدرش، در مرگ او مقصر می داند و علاوه بر این وی را متهم نموده پدرعظیمش را وادار نموده، در تنظیم وصیتنامه اش خانواده فرد جونیور را در نظر نگیرد و به همراه دیگر عمو و عمه هایش ارثیه پدرش را بالا کشیده اند. شکایت خانواده ترامپ از مری به خاطر انتشار این کتاب نیز به ماجرا های تقسیم ارث در خانواده پدری دونالد ترامپ برمی شود. آن ها می گویند مری ترامپ در زمان تقسیم ارث توافقنامه ای را امضا نموده بوده که بر مبنای آن باید اسرار خانوادگی را حفظ کند. توافقی که مری با انتشار کتاب آن را زیر پا گذاشته است.

تاریخ تاریک مشهورترین خانواده دنیا

به گفته ناشر کتاب زیاد و ناکافی، تاریخ تاریک خانواده ترامپ در این کتاب با جزئیات آمده و توضیح داده شده است که چگونه دونالد ترامپ به مردی تبدیل شد که اکنون بهداشت دنیای، امنیت مالی دنیا و ساختار های اجتماعی را تهدید می نماید.

این انتشاراتی همچنین عکسی از پشت جلد کتاب منتشر کرد که در آن به قلم مری ترامپ نوشته شده بود: امروز دونالد خیلی زیاد شبیه به آن چیزی است که در سه سالگی اش بود: ناتوان در رشد و نمو کردن و آموختن، ناتوان در نظم دادن به احساساتش، ناتوان در تعدیل کردن پاسخ هایش یا دریافت کردن و تلفیق کردن اطلاعات. مری ترامپ همچنین در ادامه این نوشته که در پشت جلد کتاب منتشر شده به تربیت شدن ترامپ توسط یک مادر بیمار و یک پدر پرمشغله که عشق برایش هیچ معنایی نداشت و فقط انتظار اطاعت داشت، اشاره نموده و آورده است: آزار کودک با دو عبارت بسیار زیاد یا ناکافی توصیف می شود. در خصوص دونالد باید گفت او از محرومیت هایی رنج می برد که او را برای تمام عمرش ترسانده است. سالیان سال دونالد می ترسید که اگر از پدرش درخواست توجه یا محبت کند، پدرش عصبانی شود.

در بیانیه ای که توسط ناشر کتاب به نقل از مری ترامپ منتشر شده هم آمده است: علاوه بر اینکه من به عنوان دختر پدرم و برادر زاده عمویم دسترسی دست اول به اسرار خانواده ترامپ دارم، به عنوان یک روانشناس بالینی هم می گویم که دو قید بسیار زیاد و همیشه ناکافی حکایت قدرتمندترین و مشهورترین خانواده دنیا است؛ و من تنها عضو این خانواده هستم که دوست دارم این حکایت را روایت کنم.

مایه شرم

تیم اوبراین، مقاله نویس بلومبرگ پیشتر در مصاحبه با ام اس ان بی سی درباره مضمون کتاب مری ترامپ گفته بود: فکر می کنم بخش زیادی از زدوبند های این خانواده، کلاهبرداری های مالیاتی، جنگ با یکدیگر بر سر پول و مسائلی درباره دونالد ترامپ در این کتاب باشد. از همین رو تمام اعضای خانواده ترامپ برای جلوگیری از انتشار کتاب با هم همفکر هستند. در گذشته همیشه اختلاف نظر های جدی و حتی دشمنی های زیادی بین اعضای خانواده ترامپ عظیم (پدر دونالد ترامپ) وجود داشت و دونالد و برادرش رابرت خیلی اوقات با یکدیگر کنار نمی آیند. اما در خصوص این کتاب همه آن ها با هم متحد شده اند تا از انتشار آن جلوگیری نمایند. فکر می کنم دلیلش این است که مطالب این کتاب مایه شرم همه آنهاست، نه فقط رئیس جمهور. در این کتاب همچنین خاطراتی از ماریان ترامپ، عمه عظیم مری ترامپ که روابط خوبی با رئیس جمهوری امریکا ندارد، نقل شده است. در صورتی که کتاب مری ترامپ 6 روز دیگر منتشر شود، این دومین کتاب علیه ترامپ است که در یک ماه اخیر به چاپ رسیده است. اخیراً جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ کتابی منتشر کرد که درباره اتفاق هایی که در اتاق ریاست جمهوری در دوره خدمتش در کاخ سفید رخ داد، است.

ملانیا؛ موضوع سومین کتاب

دیروز سه شنبه هم بعضی رسانه ها از جمله روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی از اعلام آمادگی استفانی وینستون ولکاف، یکی از مشاوران نزدیک ملانیا ترامپ، بانوی اول امریکا برای چاپ خاطراتش با ملانیا اطلاع داد و نوشت، این زن 15 سال دوست و مشاور ملانیا بوده و می خواهد یک کتاب جنجالی دراین باره منتشر کند. جالب آنکه ناشر این کتاب جنجالی هم سیمون اند شوستر خواهد بود و این کتاب با عنوان ملانیا و من در اول سپتامبر به چاپ خواهد رسید.

بعضی افشاگری های کتاب

● ترامپ یک قلدر سمی است که تقلب کردن تبدیل به سبک زندگی اش شده... برای پول بیش از هر چیزی ارزش قائل است و اعضای خانواده خود را تحقیر می نماید.

● روابط دونالد با پدرم عجیب و مسموم بود. سهل انگاری های دونالد باعث مرگ پدرم شد. روابط دونالد با پدر خودش هم وحشتناک بود. هنگامی که در دهه 1990 پدرعظیمم به آلزایمر مبتلا شد دونالد او را مسخره می کرد و رفتار هولناکی با او داشت.

● ترامپ در 9 سال بیش از 1.2 میلیارد دلار ضرر کرد و در دهه 1980 حساب های مالیاتی مشکوکی داشت.

● ترامپ در دوران جوانی ارزش ها و رفتار های پیچیده ای از خود بروز می داد. برای او ارزش انسان ها کاملاً بستگی به ارزش دارایی هایشان داشت؛ و به هیچ وجه شجاعت پذیرفتن مسئولیت ناکامی هایش را نداشت.

● خانواده ترامپ برای فرار های مالیاتی چند دهه ای شان یک شرکت صوری راه اندازی نموده بودند. ترامپ خودش در چند طرح تقلب مالیاتی دست داشت.

● ترامپ بر خلاف ادعاهایش کاملاً روی پای خود نبوده و از یاری پدرش در راه اندازی کسب و کارش بهره مند بوده است و 413 میلیون دلار از او به ارث برده است.

منبع: روزنامه ایران

منبع: فرارو
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 460

به "صندوقچه اسرار خانواده ترامپ باز می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوقچه اسرار خانواده ترامپ باز می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید