دستگیری 12 نفر از مدعیان فروش سوالات کنکور 1400

به گزارش سفر به هند، رئیس پلیس فتا مرکز با بیان اینکه گردش حساب متهمان در حال آنالیز است، گفت: تمام سوالات کنکور تا ساعت و دقیقه برگزاری این آزمون در قرنطینه و پلمب هستند.

دستگیری 12 نفر از مدعیان فروش سوالات کنکور 1400

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران عظیم، با اشاره به دستگیری فروشندگان سوالات کنکور 1400، که در فضای مجازی در این رابطه اقدام به فعالیت می کردند، گفت: یکی از موضوعاتی که هر ساله با آن درگیر هستیم افراد سودجویی هستند که در فصل امتحانات مدعی هستند که به سوالات کنکور دسترسی دارند.

بیشتر بخوانید:

ضوابط تازه کنکور تصویب شد/ کنکور 2 بار در سال برگزار می گردد

وی با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی مشترک برای شناسایی این افراد، اضافه نمود: با همکاری دادستانی و سازمان سنجش این کارگروه ویژه در حال فعالیت است و تا کنون 12 نفر در این رابطه دستگیر شدند.

سرهنگ گودرزی گفت: افرادی هستند که صرفا تبلیغاتی مبنی بر اینکه به سوالات و پاسخنامه ها دسترسی دارند، انجام می دهند؛ لذا به هیچ اسم این مضامین صحت ندارد.

وی در توصیه به دانش آموزان و خانواده هایشان، اضافه نمود: داوطلبان کنکور به تبلیغات توجه ننمایند چرا که فرآیند آزمون تعریف شده و امن است و افراد فعال در این حوزه با هدف کسب مال در حال فعالیت هستند.

رئیس پلیس فتا مرکز با بیان اینکه گردش حساب متهمان در حال آنالیز است، توضیح داد: تمام سوالات کنکور تا ساعت و دقیقه برگزاری این آزمون در قرنطینه و پلمب هستند.

وی اضافه نمود: بعضی از موسسات در حال فعالیت هستند که اطلاعات کاربری کاربران را تحت اسم اینکه در کلاس آنلاین شرکت کنید، اخد می نمایند. در ادامه هم این افراد می توانند در فرآیند ثبت نام داوطلبان خلل ایجاد نمایند.

سرهنگ گودرزی تاکید نمود: افراد به هیچ اسم هویت کاربری خودشان را در اختیار موسسات آموزشی غیر مجاز قرار ندهند تا در آینده سوء استفاده ای از آن ها صورت نگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1056

به "دستگیری 12 نفر از مدعیان فروش سوالات کنکور 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 12 نفر از مدعیان فروش سوالات کنکور 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید