در جلسه رئیس مجلس با وزیر اقتصاد چه گذشت؟

به گزارش سفر به هند، تهران (پانا) - نشست رئیس مجلس با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور اقتصادیاتی و با حضور تعدادی از اعضای کمیسیون اقتصادی برگزار گشت.

در جلسه رئیس مجلس با وزیر اقتصاد چه گذشت؟

به گزارش روابط عمومی مجلس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشستی با وزیر اقتصاد و امور دارایی، رئیس سازمان امور اقتصادیاتی و اعضای کمیسیون اقتصادی ضمن تاکید براینکه نظام اقتصادیاتی کشور نیازمند اصلاحات اساسی است، گفت: این اصلاحات مقدمه همه اصلاحات دیگر اقتصادی در کشور است زیرا نظام اقتصادیاتی عادلانه، نظامی است که به نسبت بهره مندی افراد و به صورت هوشمند از آنها اقتصادیات گرفته شود.

قالیباف اظهار کرد: در کشور و طی این ایام که توفیق اجباری حذف نفت از بودجه را پیش رو داریم، می توانیم این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم، تلاش در راه برقراری نظام عادلانه اقتصادیاتی یک جهاد بزرگ است و کسانی که با این نیت و تلاش صادقانه در این سازمان فعالیت می کنند؛ کارشان شایسته تقدیر است.

وی با بیان اینکه در این موقعیت و شرایط خاص که کشور علاوه بر تحریم، درگیر بیماری کروناست، باید مراقب مودیان خوش حساب بود، اضافه نمود: در عین حال باید قدردان زحمات ممیزان اقتصادیاتی هم باشیم که با وجدان کاری و تلاش بی وقفه در جهت تامین منابع پایدار کشور تلاش می کنند. البته تعداد معدودی از افراد متخلف در هر سازمانی وجود دارد که وجود آنها فعالیت صادقانه دیگران را زیر سوال نمی برد و باید محکم و قاطع با آنها برخورد شود.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه همه ما به ضرورت هوشمندسازی کامل نظام اقتصادیاتی اعتقاد داریم، اظهار داشت: باید مانند همه دنیا به سمت حذف ممیزمحوری حرکت کنیم. براساس قوانین برنامه در گذشته، این موضوع تکلیف سازمان امور اقتصادیاتی بوده و باید در این زمینه گزارش دقیقی ارائه شود که این تکالیف چه میزان تا به امروز اجرایی شده است و مجلس هم باید به کمک دولت بیاید و بن بست ها را برای تحقق این هدف باز کند.

همچنین در این جلسه محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم گزارشی از فعالیت های این کمیسیون در تعامل با کنندگان دولت ارائه کرد و گفت: طرح های مهم PIT ،CGT ، VAT و حکمرانی ریال در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است و به زودی جهت تصویب نهایی به صحن ارائه می شود.

در این جلسه وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز از آمادگی این وزارتخانه برای انجام اصلاحات اساسی در حوزه نظام اقتصادیاتی به ویژه اجرایی کردن قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان خبر داد.

پارسا رئیس سازمان امور اقتصادیاتی هم گزارشی از اقدامات این سازمان در جهت تکالیف قانونی و درصد اعلام وصولی سازمان در سال جاری و در مقایسه با سال های گذشته ارائه و بر اجرای طرح کامل و جامع نظام اقتصادیاتی تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 723

به "در جلسه رئیس مجلس با وزیر اقتصاد چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در جلسه رئیس مجلس با وزیر اقتصاد چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید