خشم واشنگتن از همراهی نکردن اروپا برای تشدید تحریم ها علیه ایران

به گزارش سفر به هند، پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن گزارش داد: اتحادیه اروپا کماکان در برابر کوشش های دولت ترامپ برای همکاری با سیاست های آمریکا برای اعمال فشار بیشتر بر ایران مقاومت می نماید، چیزی که موجب نارضایتی و خشم واشنگتن شده است.

خشم واشنگتن از همراهی نکردن اروپا برای تشدید تحریم ها علیه ایران

به گزارش خبرنگاران، پایگاه خبری- تحلیلی واشنگتن فری بیکن پس از دسترسی به اسنادی در وزارت امورخارجه آمریکا گزارش داد که واشنگتن از عدم همکاری اروپا برای تشدید تحریم ها علیه ایران به خشم آمده است.

این اسناد نشان می دهد که وزارت امورخارجه آمریکا ماه گذشته طی یک اطلاعیه غیر علنی به کنگره اطلاع داده است که اتحادیه اروپا در نیمه دوم سال 2019 تصویت تحریم جدید در دستور کار نداشته است.

به گزارش واشنگتن فری بیکن، این امر نشان دهنده افزایش هرچه بیشتر شکاف میان دولت ترامپ و متحدان اروپایی اش درخصوص تحریم های ایران است. مخالفت اروپا با تحرم های جدید علیه ایران همچنین خشم تندروها را در دولت و کنگره برانگیخته است که برای متحد کردن اروپا با واشنگتن علیه برنامه موشکی و سیاست های منطقه ای ایران کوشش نموده اند. رهبران اروپا تاکید دارند که هرگونه تحریم جدید ایران را به سمت خروج از توافق هسته ای سوق خواهد داد.

یک مقام وزارت امورخارجه آمریکا نیز در گفت وگو با واشنگتن فری بیکن تائید کرد که دولت ترامپ به شدت برای همراه کردن متحدان اروپایی با خود (علیه ایران) به شد به آنها فشار می آورد.

بنابر این گزارش، اکنون آمریکا به برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) به عنوان فرصتی برای متحد شدن با لندن در کوشش ها برای فشار بر ایران می نگرد و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس ممکن است به ابزاری در این کوشش های دولت آمریکا تبدیل گردد.

به گزارش واشنگتن فری بیکن، با این حال، تندروهای کنگره معتقدند که اروپا کوشش دارد باوجود خشم آمریکا، نظر ایران را جلب کند و آنها از این مسئله اطمینان خاطر دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 202

به "خشم واشنگتن از همراهی نکردن اروپا برای تشدید تحریم ها علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم واشنگتن از همراهی نکردن اروپا برای تشدید تحریم ها علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید