خبرنگاران پیشرفت 80 درصدی یکی از مهمترین بخش های کریدور غرب کشور

به گزارش سفر به هند، ارومیه- خبرنگاران- معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو به عنوان یکی از مهمترین بخش جاده ای کریدور غرب کشور تا مهرماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

خبرنگاران پیشرفت 80 درصدی یکی از مهمترین بخش های کریدور غرب کشور

میرعبدالله حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به طول 50 کیلومتری این محور مهم، گفت: این طرح هم اکنون بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه عملیات احداث بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو از سال 1385 آغاز شده است، اذعان کرد: این طرح از سال 1385 تا سال 1396 تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح در 2 سال 1396 تا 1398 با پیشرفت فیزیکی آن در 11 سال گذشته از آن برابری می کند، افزود: 60 درصد از این کل طرح جاده ای به طول 30 کیلومتر تا آبان 1398 به اتمام رسید.

حسینی با بیان اینکه میزان پیشرفت فیزیکی طرح بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو طی سال جاری دوچندان شده است، گفت: 10 کیلومتر از 20 کیلومتر باقی مانده در این طرح زیر ترافیک رفته و 10 کیلومتر باقی مانده نیز در حال احداث است و تا مهرماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

حسینی به هزینه 440 میلیارد ریالی این طرح از سال 1385 تا 1398 اشاره کرد و گفت: برای اتمام 40 درصد باقی مانده آن نیز 300 میلیارد ریال اعتبار تصویب شده که هیچ مسئله ای در تامین اعتبار آن وجود ندارد.

وی، ارتقاء جاده های اصلی و ترانزیتی را از رویکردهای اصلی راه و شهرسازی مطرح کرد و ادامه داد: کریدور غرب کشور از حوزه استحفاظی مرز بوکان تا مرز بازرگان به طول تقریبی 500 کیلومتر در دست احداث است که بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو نیز به عنوان آنتنی مهم از این کریدور جاده ای محسوب می شود.

معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی آذربایجان غربی ادامه داد: این بزرگراه نقش بسزایی در جبران ترافیک سر ریز مرز بازگان که تنها مرز ایران به اروپا می باشد، ایفا خواهد کرد.

وی، رونق بخشی به اقتصادی کشور و روان سازی و ایمن سازی راه ترانزیتی داخلی و خارجی را از مهمترین اهداف این طرح دانست.

حسینی همچنین به احداث 1.5 کیلومتر پایانی این طرح توسط یک خیر جاده ساز اشاره کرد.

امید می رود با اجرای این طرح ها، فرایند توسعه راه که زیربنای پیشرفت همه بخش های دیگر است، سرعت گرفته و علاوه بر ایجاد اشتغال بیشتر در آذربایجان غربی، شاخص های توسعه اقتصادی نیز به روز به روز بیشتر شود.

وزیر راه و شهرسازی عصر امروز و فردا به آذربایجان غربی سفر می کند و از طرح های عمرانی هشت شهرستان مرکزی و جنوبی این استان بازدید خواهد کرد.

محمد اسلامی همچنین در این سفر، 33 کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در سه راهی حیدرآباد را افتتاح می کند.

در حال حاضر دهها طرح حوزه وزارت راه و شهرسازی در آذربایجان غربی در حال اجراست.

هم اینک، آذربایجان غربی 10 هزار و 814 کیلومتر بزرگراه، راه اصلی، فرعی، روستایی و مرزی دارد که از این میزان 40 کیلومتر شامل حدود 1.5 درصد آزادراه، 387 کیلومتر بزرگراه و 573 کیلومتر جاده اصلی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 526

به "خبرنگاران پیشرفت 80 درصدی یکی از مهمترین بخش های کریدور غرب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیشرفت 80 درصدی یکی از مهمترین بخش های کریدور غرب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید