خبرنگاران امکان حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه ها فراهم شد

به گزارش سفر به هند، تهران- خبرنگاران- امکان حضور دانشجویان دکتری با رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط های دانشگاهی، بر اساس بخشنامه معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، فراهم شد.

خبرنگاران امکان حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه ها فراهم شد

از زمان شیوع ویروس کرونا و توقف آموزش های حضوری در دانشگاه ها، تصمیم گیری های متعددی در مورد ادامه کلاس های درس به شیوه الکترونیکی اتخاذ شده است و دانشگاه ها در آستانه سومین ماه اجرای این شیوه آموزشی نهاده شده اند.

وزارت علوم همیشه تاکید دارد که شیوع کرونا، دانشگاه ها و خدمات رسانی به دانشجویان را تعطیل ننموده است بلکه فقط کلاس های درس و خوابگاه ها تعطیل شده اند.

حتی در روزهای گذشته نیز دانشجویان دکتری که احتیاجی به خوابگاه نداشتند، برای انجام امور آزمایشگاهی و عملی یا سایر موارد آموزشی و پژوهشی به دانشگاه ها مراجعه نموده اند.

امروز رییس جمهوری در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره بازگشایی دانشگاه ها خاطرنشان کرد که در این خصوص تصمیم جدیدی گرفته نشده است جز این که دانشگاه ها در زمینه تحصیلات دکتری می توانند حضوری فعالیت آموزشی داشته باشند اما بقیه موارد به همان صورت قبلی می ماند تا در آینده ببینیم شرایط چه خواهد شد. فعلا به همان صورت کلاس های مجازی و غیرحضوری ادامه پیدا می نماید.

معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ابلاغ بخشنامه ای به دانشگاه ها درباره شیوه حضور دانشجویان دکتری در محیط های دانشگاهی بخشنامه ای ابلاغ کرد و یک نسخه از این بخشنامه در اختیار خبرگزاری خبرنگاران نهاده شد که به این توضیح است:

- دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجاز هستند از شروع اردیبهشت ماه 99 امکان حضور دانشجویان دوره دکتری خود را با لحاظ شرایط زیر در دانشگاه ها فراهم آورند.

- کلاس های درسی ترجیحاً به صورت الکترونیکی برگزار می گردد مگر به تشخیص استاد و به منظور برطرف اشکال با رعایت فاصله افراد و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کلاس های عظیم و دارای تهویه مناسب.

- دانشجویانی که برای پیشبرد و انجام رساله خود احتیاج به حضور و فعالیت در آزمایشگاه و کارگاه دارند، می توانند با رعایت ضوابط بهداشتی و تا حد امکان به صورت تک نفره از فضای آزمایشگاه یا کارگاه استفاده نمایند. در صورت لزوم، ساعات کاری آزمایشگاه و کارگاه بین دانشجویان توزیع و برنامه حضور آنها در روزها و زمان های مختلف تنظیم گردد.

- قبل و بعد از حضور هر دانشجو در آزمایشگاه و کارگاه، قسمت های مورد استفاده و تجهیزات و وسایل به نحو موثر ضدعفونی گردد.

همه این دانشجویان برای حضور در محیط دانشگاه ملزم به دریافت گواهی سلامت از مراکز بهداشتی هستند.

- کوشش گردد تا دوره ها و رشته های نظری به صورت مجازی برگزار شده و الزامی به حضور فیزیکی دانشجویان نباشد.

به گزارش خبرنگاران، علی اکبر صفوی، رییس کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم پیش از این به خبرنگاران اعلام نموده بود که امکان بازگشایی کلاس های درس تا سرانجام خردادماه ضعیف است.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 302

به "خبرنگاران امکان حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه ها فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امکان حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه ها فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید