بارش باران در 5 استان کشور طی امروز و فردا

به گزارش سفر به هند، از امروز تا شنبه با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا در شهر های صنعتی و پر جمعیت واقع در نیمه شمالی کشور افزایش غلظت آلاینده ها رخ خواهد داد.

بارش باران در 5 استان کشور طی امروز و فردا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی، پنجشنبه و جمعه در برخی نقاط هرمزگان، تنگه هرمز و جزایر واقع در خلیج فارس، بوشهر، فارس و ارتفاعات شرقی کهگیلویه و بویر احمد و جنوب غرب اصفهان بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش باران و رعد و برق پیش بینی می شود.

از پنجشنبه تا شنبه با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا در شهر های صنعتی و پر جمعیت واقع در نیمه شمالی کشور افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.

از اواخر وقت شنبه سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شده و برخی از نقاط شمال غرب، غرب و جنوب غرب را در بر می گیرد.

گستره فعالیت این سامانه بارشی یکشنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و دوشنبه با توسعه و تقویت این سامانه بارشی علاوه بر منطقه ها ذکر شده در سواحل دریای خزر و برخی از نقاط شمال شرق است.

سه شنبه از شدت فعالیت این سامانه بارشی در منطقه ها ذکر شده کاسته شده و از اواخر وقت همین روز از مرز های شمال شرقی از کشور خارج خواهد شد.

پیامد فعالیت این سامانه بارشی در کشور بارش باران، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در نقاط سردسیر و ارتفاعات بارش برف خواهد بود.

گفتنی است، طی روز های پنجشنبه و جمعه تنگه هرمز مواج خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1261

به "بارش باران در 5 استان کشور طی امروز و فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران در 5 استان کشور طی امروز و فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید