ایوانف: می خواهیم درک صحیحی از فوتبال را به داوران ایرانی انتقال دهیم، آنها باید سخت کار و کوشش نمایند

به گزارش سفر به هند، مدرس روسیه ای فیفا ابراز امیدواری کرد در سال های آینده شاهد حضور داوران موفقی از ایران در مسابقات بین المللی باشیم.

ایوانف: می خواهیم درک صحیحی از فوتبال را به داوران ایرانی انتقال دهیم، آنها باید سخت کار و کوشش نمایند

به گزارش سفر به هند و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، والنتین ایوانف درباره برگزاری دوره داوری فوتبال در کشورمان اعلام کرد: برای اولین بار نیست که به ایران آمده ام و تقریباً با داوران ایرانی آشنا هستم. در این کلاس پنج روزه سعی داریم درک صحیح از فوتبال را به داوران ایرانی انتقال دهیم.

وی در ادامه اضافه نمود: اشتباه در داوری در هر سطحی ممکن است اتفاق بیفتد و فقط داوران جوان نیستند که اشتباه می نمایند، بلکه در داوران باتجربه نیز این اتفاق رخ می دهد. نکته ای که در برگزاری این دوره ها اهمیت دارد این است که داوران باید آموزش های لازم را در این زمینه ببیند تا بتوانند به خوبی و به موقع تصمیم صحیح را در زمین مسابقه بگیرند.

مدرس فیفا درباره سطح داوران ایرانی گفت: درباره داوری ایران اولین چیزی که به ذهن همه ما می آید، علیرضا فغانی است. با داوران ایرانی تقریبا آشنا هستم. درباره بقیه باید عملکرد آنها را در زمین بازی ببینم، ولی چیزی که متوجه آن شدم این است که از نظر فیزیکی و جسمانی آنها خوب به نظر می آیند.

ایوانف در انتها گفت: مطمئناً آموزش و تربیت چنین داورانی احتیاج به برنامه ریزی های منظم و دقیق دارد. امیدوارم در سال های آینده شاهد حضور داوران موفقی از ایران در مسابقات بین المللی باشیم. آنچه مسلم است آنها باید سخت کار و کوشش نمایند، تمرینات آمادگی جسمانی خود را مرتب ادامه بدهند و مدام در حال دانش افزایی باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 27

به "ایوانف: می خواهیم درک صحیحی از فوتبال را به داوران ایرانی انتقال دهیم، آنها باید سخت کار و کوشش نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایوانف: می خواهیم درک صحیحی از فوتبال را به داوران ایرانی انتقال دهیم، آنها باید سخت کار و کوشش نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید