این آشپزخانه، از اژدر و رادار مهم تر است!

به گزارش سفر به هند، نیروی دریایی آمریکا بویژه در ماموریت های طولانی از زیردریایی هایی استفاده می کند که مجهز به آشپزخانه بزرگ با انواع مختلف شیر آب پرفشار، گریل و فضای کافی برای حرکت آزادانه آشپز ها هستند. سالن غذاخوری نیز معمولا در همان محیط آشپزخانه جانمایی می شود. اما ابزار موجود قابلیت جابجایی خلاقانه ای دارند که در زمان نیاز فضای کافی برای سایر اهداف مدنظر فرمانده زیردریایی مانند آموزش خدمه ایجاد شود.

این آشپزخانه، از اژدر و رادار مهم تر است!

قطعا پخت غذا و آشپزخانه نخستین مواردی نیستند که در رابطه با یک زیردریایی نظامی در فکر مخاطب شکل می گیرد! به عبارت دیگر همیشه قابلیت های دفاعی و تهاجمی این ابزار پیشرفته، جلب نظر می کند، اما جالب است بدانید که آشپزخانه و پخت و پز از هر اژدر و یا رادار پیشرفته ای مهم تر است!

محدودیت فضا داخل زیردریایی و همچنین عدم دسترسی به اکسیژن و منابع آب شیرین از جمله مواردی هستند که مساله تهیه غذا را به یک چالش مهم در زیردریایی تبدیل می کنند.

در همین رابطه، زیردریایی های ارتش آمریکا دارای سامانه هایی هستند که می توانند به صورت نامحدود از آب شور اقیانوس برای تولید اکسیژن و آب شیرین استفاده کنند. یک آشپزخانه مجهز هم برای زیردریایی در نظر گرفته شده تا طی ماموریت های طولانی غذای مناسب با پخت تازه در دسترس خدمه باشد.

آشپزی در زیردریایی سه میلیارد دلاری

اما غذای خدمه یک زیردریایی چگونه چهار بار در روز تامین می شود؟ زیردریایی های نظامی به گونه ای طراحی شده اند تا از هر سانتیمتر فضا در آن ها به خوبی استفاده شود.

فکر کردن درباره قرار دادن یک آشپزخانه بزرگ در زیردریایی می تواند به عنوان چالشی مهم در نظر گرفته شود. افزون بر این، شما نمی توانید در یک زیردریایی اجاق گاز را روشن کرده و روی شعله آتش شروع به سرخ کردن و پخت مواد غذایی کنید.

نیروی دریایی آمریکا بویژه در ماموریت های طولانی از زیردریایی هایی استفاده می کند که مجهز به آشپزخانه بزرگ با انواع مختلف شیر آب پرفشار، گریل و فضای کافی برای حرکت آزادانه آشپز ها هستند. سالن غذاخوری نیز معمولا در همان محیط آشپزخانه جانمایی می شود. اما ابزار موجود قابلیت جابجایی خلاقانه ای دارند که در زمان نیاز فضای کافی برای سایر اهداف مدنظر فرمانده زیردریایی مانند آموزش خدمه ایجاد شود.

اجاق با شعله ممنوع!

در زیردریایی امکان استفاده از اجاق با شعله وجود ندارد و غذا با کمک برق آماده می شود. هر چیزی که به طور معمول در آشپزخانه نیازمند گاز طبیعی است در یک زیردریایی از برق استفاده می کند.

زیردریایی ها به طور معمول چهار آشپز دارند، اما با توجه به محدودیت فضا تنها دو نفر از آن ها به طور همزمان برای تهیه وعده های غذایی روزانه با هم کار می کنند. شاید وظیفه بی دردسری در یک زیردریایی نظامی به نظر برسد، اما آشپز ها زیر فشار دائمی هستند. غذا باید سر موقع حاضر باشد، زیرا ارتش از یک برنامه دقیق پیروی می کند.

منبع: فرادید
انتشار: 24 دی 1401 بروزرسانی: 24 دی 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1546

به "این آشپزخانه، از اژدر و رادار مهم تر است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این آشپزخانه، از اژدر و رادار مهم تر است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید