اگر روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب نموده اید بخوانید

به گزارش سفر به هند، مدیرکل امور مالی و دارایی استان کرمانشاه از تمام افرادی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب نموده اند درخواست کرد برای مشخص هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان کرمانشاه مشارکت داشته باشند.

اگر روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب نموده اید بخوانید

امیرحمزه حیدریان در نشست خبری که امروز (27 مهر) برگزار گردید، به موضوع تشکیل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان کرمانشاه پرداخت و از اهمیت انتخاب افراد شایسته و توانمند برای هیات مدیره این شرکت یاد کرد.

وی با بیان اینکه 47 درصد مشمولین سهام عدالت در استان کرمانشاه یعنی نزدیک به 670 هزار نفر روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب نموده اند، گفت: مدیریت سهام عدالت این افراد از این پس توسط شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت انجام خواهد شد.

وی اضافه نمود: این شرکت هم اکنون در کرمانشاه تشکیل شده و با نماد وسکرشا در بورس فعال است، البته در حال حاضر با همان ترکیب هیات مدیره قبلی (هیات مدیره ای که در ابتدای فعالیت تعاونی های سهام عدالت مشخص شده) مشغول به فعالیت است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با بیان اینکه ضروری است برای پیشبرد بهتر اهداف این شرکت هیات مدیره جدید انتخاب گردد، یادآور شد: این هیات مدیره باید از افراد توانمند، شایسته و دارای تجربه باشد.

به گفته حیدریان، شرکت سرمایه گذاری سهام عدالتی که در استان تشکیل شده فقط یک شعبه در مرکز استان دارد و دیگر مانند آنچه که در گذشته در شرکت های سهام عدالت وجود داشت، شعبه شهرستانی نداریم.

وی تعداد افرادی که قرار است برای هیات مدیره این شرکت انتخاب شوند را هفت نفر شامل پنج عضو اصلی و دو عضو علی البدل اعلام نمود و گفت: افرادی که تحصیلات حداقل لیسانس و همچنین تحصیلات مرتبط مانند رشته های حسابداری، اقتصادی، آمار، بانکداری و ... دارند می توانند برای عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان کاندیدا شوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه داشتن سابقه مدیرعاملی و یا سوابق مدیریتی را عامل مثبتی برای انتخاب افراد دانست و با اشاره به اینکه نامزد ها نباید کارمند دولت باشند، گفت: این افراد تا 15 آبان زمان دارند به سامانه ستان مراجعه و برای انتخابات هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت کاندیدا شوند.

حیدریان افزود: برای متقاضیان که شرایط لازم را داشته باشند زمان مصاحبه از سوی سازمان بورس اوراق بهادار در تهران در نظر گرفته خواهد گردد و افرادی که در مصاحبه پیروز شوند در نهایت می توانند در مجمع آنلاین و انتخابات آن شرکت نمایند.

وی تاکید نمود: هیچ محدودیتی برای متقاضیان هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت وجود ندارد که سهام عدالت داشته باشند یا نه، اما اگر بخواهند در نهایت در رای گیری مجمع شرکت نمایند حتما باید حداقل یک سهم از نماد وسکرشا را خریداری نمایند تا خود آن ها نیز در این شرکت ذی نفع باشند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه واجدین شرایط رای دادن را نیز تنها کسانی دانست که شیوه غیرمستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب نموده اند و مطرح نمود: این افراد باید کد احراز هویت داشته باشند تا بتوانند در انتخابات آنلاین مجمع شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت شرکت نمایند.

حیدریان درباره اهمیت مشخص هیات مدیره توانمند برای این شرکت نیز گفت: هیات مدیره قوی می تواند سودی که عاید سهام داران می گردد را افزایش دهد.

وی با اشاره به وجود نماد 36 شرکت در پرتفوی سهام عدالت و اینکه نزدیک به 700 هزار نفر در استان این سهام را دارند، گفت: سودی که در سرانجام سال اقتصادی این شرکت ها عاید این 700 هزار نفر می گردد رقم قابل توجهی است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه ادامه داد: هیات مدیره می توانند تصمیم بگیرند که سود را با همان شکل به سهام داران تحویل دهد و یا این سود را وارد فعالیت های سرمایه گذاری نمایند.

حیدریان معتقد است، وجود یک شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت توانمند به نفع سهام داران و همچنین اقتصاد استان خواهد بود، زیرا سودی که در اختیار شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت هر استان قرار می گیرد متعلق به همان استان است.

وی در سرانجام از همه افرادی که شیوه غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب نموده اند درخواست کرد حتما برای انتخاب افراد توانمند به عنوان هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان پای کار بیایند.

منبع: ایسنا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 679

به "اگر روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب نموده اید بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب نموده اید بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید