اهمیت رشته حسابداری و توسعه مالی

به گزارش سفر به هند، استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران گفت: باید زیرساخت های لازم برای رشته حسابداری و دانشجویان رشته حسابداری فراهم گردد.

اهمیت رشته حسابداری و توسعه مالی

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

ایرج نوروش، استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار اظهار کرد: رشته حسابداری در هر کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است چراکه دقت در این رشته در سطح کشور از سواستفاده های مالی و مسائل و مسائل مالی جلوگیری می نماید.

او اضافه نمود: متاسفانه در کشور ما به دلیل اهمیت ندادن به این موضوع علاوه بر اینکه زیرساخت های لازم وجود ندارد دانشجویان نیز نمی توانند به درستی در این رشته، ایفای نقش نمایند.

او ادامه داد: اقتصاددانان درکشورهای درحال توسعه گمان می نمایند که رشته حسابداری زمانی توسعه پیدا می نماید که اقتصاد رو به رشد و توسعه باشد ،اما این یک باور اشتباه است . زمانی که در یک کشور به رشته حسابداری اهمیت داده گردد و رشد و توسعه پیدا کند اقتصاد کشور نیز رشد می نماید بنابراین باید شرایط و زیر ساخت های اساسی برای این رشته را فراهم کنیم .

رشته حسابداری در کشور در چه سطح و جایگاهی قرار گرفته است؟

استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اظهار کرد: ما از توسعه منابع غافل هستیم و فقط به مدرک گرایی در این رشته توجه داریم؛ باید دانشجویانی تربیت کنیم که در این حوزه نقش آفرین بوده و بتوانند خودشان نقاد باشند و کاستی های رشته حسابداری را کمتر نمایند.

او ادامه داد: با توجه به اینکه این روز ها مرتب از طرف دولت گفته می گردد که اقتصاد را باید به بخش خصوصی واگذار کنیم تا رقابت ایجاد گردد، اما چیزی در عمل نمی بینیم به همین دلیل باید آغاز کنیم و در زمینه مالی تصمیمی پایدار بگیریم.

نوروش اضافه نمود:دولت باید با توسعه بخش خصوصی و ایجاد رقابت بین آنها و همچنین تقویت دانشجویان رشته حسابداری به سوی مالی مقاوم و پایدار حرکت کند چراکه با این حرکت از رانت خوری ها و بسیاری از مفاسد مالی جلوگیری می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 98

به "اهمیت رشته حسابداری و توسعه مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت رشته حسابداری و توسعه مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید