تور دبی ارزان: 8 الگوی پیروز شهرهای آینده؛ قسمت هشتم: دبی، امارات متحده عربی

به گزارش سفر به هند، مطابق گزارش وب سایت وایرد یکی دیگر از پیروز ترین الگوهای شهری امروز دبی است. طراحی شهری در آینده به چالش با اهمیتی تبدیل خواهد شد. با توجه به محدودیت های پیش رو، احتیاج به طراحی هدفمند شهرها بیش از پیش احساس می گردد. برای آشنایی با رویکرد طراحان دبی در مقابله این چالش با خبرنگاران همراه باشید.

تور دبی ارزان: 8 الگوی پیروز شهرهای آینده؛ قسمت هشتم: دبی، امارات متحده عربی

با تور دبی ارزان در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

دبی، محل تلاقی طراحی و سرعت

جاده های امارات در گذشته مانند یک کابوس بود. چرا که تنها راه خروج از بزرگراه های 6 بانده و ورود به تقاطع ها، عبور از میدان های شلوغی بود که راننده را مجبور به توقف های طولانی می کرد. در نهایت و در سال 2006 مسئولان شهر تصمیم به بازسازی بخش هایی از بزرگراه گرفتند و برای آغاز به اصلاح تقاطعی خطرناک و شلوغ پرداختند. آنها به جای ایجاد چهارراه در اتوبان (که برای قرنی راهکار نهایی اتوبان های پر ازدحام بوده است) تصمیم گرفتند تا از تقاطع های غیر همسطح مدرن استفاده نمایند. این روش ساخت تقاطع ها در انگلستان و در دهه 1960 ابداع شده بود که برخلاف تقاطع های متداول که می توانند 4، 5 و حتی 6 ردیف اتوبان ها را در خودشان جای دهند، تقاطع های مدرن از خطوط کمتری تشکیل شده اند تا هزینه نهایی آنها نیز کاهش پیدا کند. بنا به گفته مدیر بخش حمل و نقل پیشرفته و مشاور عمران و شهرسازی دبی، گیلبرت چِلِویکی، تقاطع طراحی شده نو از ظرفیت و سرعت بالاتری برخوردار هستند که به عقیده من یکی از کارآمدترین و عملی ترین راهکار ها برای دبی خواهند بود.

توسعه تقاطع غیرهمسطح و مدرن دبی، به زمین های گسترده ای احتیاج دارد. اما خب! در شهر بزرگی مثل دبی، این مشکل عمده ای به حساب نمی آید. به همین دلیل پس از 2 سال و صرف 111 میلیون دلار و در سال 2008 این طرح کارآمد افتتاح شد تا ارتباط در امارات متحده عربی را ساده تر نمایند. این مسیرهای نو، امروزه با نام اتوبان های شیخ محمد بن زاید شناخته می شوند. تقاطع غیرهمسطح و مدرن دبی، درحدود یک سوم مایل وسعت دارد و با 11 پل در مجموع 1.5 مایل ادامه پیدا خواهد نمود. شاید در نگاه اول آشفته به نظر برسد، اما سهولت حرکت در آنها و مسیریابی منجر به جذب شهروندان شده است. البته در میان مردمی که بابت نمایش های پر زرق و برق و ثروت به خود می بالند، به چشم آمدن سادگی خیلی هم سخت نیست.

در خاتمه برای همراهی با خبرنگاران و مطالعه درباره هشت شهر آینده از شما ممنونیم.

منبع: وبسایت وایرد

منبع: کجارو
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1291

به "تور دبی ارزان: 8 الگوی پیروز شهرهای آینده؛ قسمت هشتم: دبی، امارات متحده عربی" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور دبی ارزان: 8 الگوی پیروز شهرهای آینده؛ قسمت هشتم: دبی، امارات متحده عربی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی ارزان: 8 الگوی پیروز شهرهای آینده؛ قسمت هشتم: دبی، امارات متحده عربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید