چینی ها در ایران مترو می سازند؟

به گزارش سفر به هند، به گزارش خبرنگاران، مهدی شایسته اصل در اینباره اظهار کرد: یکی از کشورهایی که علاقه مند است با ما وارد مذاکره شود، چین است. ما چند جلسه با برخی شرکتهای بسیار توانمندشان داشتیم. بحث ما این است که علاوه بر تامین قطعه، در بحث فایننس و انتقال تکنولوژی نیز به ما کمک کنند.

چینی ها در ایران مترو می سازند؟

وی در پاسخ به اینکه آیا قطعات و تجهیزاتی که بنا دارید خریداری و وارد کنید محصولاتی هستند که امکان تولیدش در داخل وجود ندارد؟ گفت: برخی از این محصولات های تک هستند و شرکت های دانش بنیان و حتی خود وزارت دفاع هم اعلام آمادگی کرده اند که برای تولید برخی از اینها وارد مذاکره شوند. به حدود 100 هزار قطعه در تجهیزات و حمل و نقل ریلی نیاز داریم که تامین بخشی از آنها را به جد دنبال کرده ایم.

شایسته با بیان اینکه بنده مشغول برنامه ریزی روی سه اقدام اولویت دار هستم، گفت: نخست تامین قطعات و تجهیز ات استراتژیک است که جزو اقدام های عاجل بوده و باید تا خاتمه سال به آن دسترسی یابیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه افزود: دومین اولویت، مانع زدایی برای تولید بومی است. متاسفانه رویکردهایی وجود داشته که چندان به این مباحث توجه نمی شده است. باید بتوانیم در صنایع های تک و مدیوم تک در حوزه حمل و نقل ریلی و تجهیزات ثابت مانند پله برقی ها ورود کنیم. سومین اولویت نیز بهبود کیفیت خدمات در ناوگان است که به ارائه خدمات فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در مترو مرکز و حومه مربوط می شود.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1277

به "چینی ها در ایران مترو می سازند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چینی ها در ایران مترو می سازند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید