پلیس آمریکا یکی دیگر از معترضان را با شلیک گلوله از پای درآورد

به گزارش سفر به هند، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیوزویک، پلیس شهر لوئیزویل در ایالت کنتاکی آمریکا یکی از معترضان علیه نژادپرستی را با ضرب گلوله از پای درآورد.

پلیس آمریکا یکی دیگر از معترضان را با شلیک گلوله از پای درآورد

گفته شده این حادثه در جریان تیراندازی پلیس آمریکا در میان جمعیتی از معترضان اجرا شده است.

خبرنگاران حاضر در محل با تائید حادثه مذکور در نیمه شب گذشته گفته اند که شلیک پلیس در جریان متفرق کردن گروهی از معترضان در محوطه یک پارکینگ اجرا شده است.

رئیس پلیس منطقه حادثه مذکور را تائید کرده، اما جزئیات بیشتر را به نشست خبری با خبرنگاران موکول کرد و اطلاعات بیشتری درباره قتل یکی از معترضان ارائه نداد.

طی یک هفته گذشته اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا تشدید شده است و روز گذشته نیز مردم آمریکا در ادامه اعتراضات ضد دولتی خود، بار دیگر در شهرهای مختلف علیه نژادپرستی و رفتار پلیس آمریکا و نیروهای امنیتی این کشور دست به تظاهرات زدند.

در جریان این اعتراضات تا کنون چندین تن از شهروندان آمریکایی به ضرب گلوله پلیس آمریکا از پای در آمده اند تا آنجا که سرکوب معترضان از سوی نیروهای دولتی با انتقاد دیده بان حقوق بشر و برخی دیگر از کشورهاروبرو شده است.

مرگ جورج فلوید در اثر عملیات خشونت بار مأموران پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا موجی از همبستگی جهانی علیه نژاد پرستی در آمریکا را برانگیخته است. ویدئوی آخرین لحظه های زندگی این آمریکایی سیاه پوست در زیر زانوی مأمور پلیس سفیدپوست در شبکه های اجتماعی می چرخد و خشم شهروندان آمریکایی در داخل و خارج این کشور نسبت به سیاست های دولت را دوچندان کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 395

به "پلیس آمریکا یکی دیگر از معترضان را با شلیک گلوله از پای درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آمریکا یکی دیگر از معترضان را با شلیک گلوله از پای درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید