وزیر لبنانی: آشوب های لبنان ارتباطی به ایران ندارد

به گزارش سفر به هند، وزیر اطلاع رسانی لبنان با اشاره به اینکه استمرار شرایط کنونی نتایج خطرناکی خواهد داشت، گفت که بعضی طرف ها در پشت این آشوب ها و خشونت ها قرار دارند.

وزیر لبنانی: آشوب های لبنان ارتباطی به ایران ندارد

به گزارش گروه بین الملل سفر به هند، جمال الجراح وزیر اطلاع رسانی در دولت پیشبرد امور گفت که استمرار اوضاع کنونی زنگ خطری در تمامی سطوح است و کلید حل این شرایط نیز ضرورت تسریع در تشکیل دولت جدید است.

الجراح در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفت که حوادث دو روز گذشته در لبنان و نیز حوادث شارع الحمراء اقدامی خرابکارانه و محکوم است و بعضی جوانان با راهنمایی بعضی طرف ها دست به چنین اقدامات خرابکارانه و تخریب اموال خصوص و عمومی می زنند که نتایج خطرناکی در برخواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که چه طرف هایی این جوانان را برای انجام این اقدامات خرابکارانه تشویق می نمایند؟ گفت: گروه هایی که این جوانان را برای ایجاد آشوب و بر هم زدن ثبات کشور تحریک می نمایند، دقیق تعیین نیست اما نهادهای امنیتی در حال اجرای تحقیقات از تعدادی از این جوانان بازداشت شده هستند و نتایج تحقیقات نیز این طرف ها را تعیین خواهد نمود.

این وزیر لبنانی توضیح داد که نیروهای امنیتی در طول این مدت سعی نموده اند از هر گونه تعرض به تظاهرات نمایندگان مسالمت جو پرهیز نمایند و از خواسته های به حق آن ها نیز آگاه هستند اما بعضی عناصر آشوبگر وارد تجمع های مسالمت آمیز شده و دست به اقدامات خرابکارانه و تعرض به نیروهای امنیتی زند که این نیروها نیز مجبور به واکنش شده اند.

الجراح همچنین گفت که تأخیر در تشکیل دولت، زمینه را برای ناآرامی های بیشتر فراهم می نماید و لذا بایستی برای تشکیل هر چه سریع تر دولت اقدام کرد به نحوی که برنامه مالی و اجتماعی به منظور بازگشت امور به روال طبیعی، تدوین گردد.

او در پاسخ به سوالی درباره احتمال وقوع جنگ داخلی در لبنان گفت: قطعا این امر بعید است اما در عین حال استمرار هرج و مرج و آشوب خطرناک است و ممکن است مشکلاتی را ایجاد نماید و لذا تشکیل دولت در سریع ترین زمان ممکن، لازم است.

این وزیر لبنانی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تنش اخیر بین واشنگتن و تهران ارتباطی به ناآرامی های لبنان دارد؟ گفت: تصور نمی کنم این گونه باشد زیرا تیمی که دولت را تشکیل می دهد یک تیم واحد است و اختلافات نیز بین یک تیم است به خصوص اینکه دیگر طرف ها نیز تمایلی به مشارکت در دولت جدید ندارند.

او با اشاره به اینکه گروه هایی که پشت این آشوب هستند قصد ایجاد هرج و مرج در کشور را دارند، گفت که نیروهای امنیتی قادر هستند با این آشوب ها مقابله نمایند.

رسانه های لبنان گزارش دادند که در حوادث روز یکشنبه در این کشور حدود 100 نفر از جمله بعضی سفر به هند زخمی شده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 103

به "وزیر لبنانی: آشوب های لبنان ارتباطی به ایران ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر لبنانی: آشوب های لبنان ارتباطی به ایران ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید