نخستین ربات جراحی مفصل ران

به گزارش سفر به هند، نخستین عمل جراحی تعویض مفصل ران با یاری یک ربات در بیمارستان جیشیتان پکن این هفته انجام شد.

نخستین ربات جراحی مفصل ران

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به هند به نقل از شینهوا، نخستین عمل جراحی تعویض مفصل ران با یاری یک ربات در بیمارستان جیشیتان پکن این هفته انجام شد.

بیمار این عمل جراحی سالها به دلیل بیماری آندمیک کاشین-بک که منجر به سایش شدید و بدشکلی مفصل لگن می گردد، دچار درد و زخم لگن شده بود.

عمل جراحی به یاری ربات که توسط جراح بیمارستان ژو ییکسین در پکن اجرا شده است، با ایجاد دستیابی به موفقیت های فنی در انتخاب مناسب ترین موقعیت شخصی پروتز برای بیمار، مفصل ران را جایگزین کرد و زاویه انحراف کاشت را کمتر از یک درجه کنترل کرد.

به گفته ژو، این ربات بطور پویا آناتومی بیمار و همچنین رابطه ستون فقرات باسن را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و برنامه ریزی جراحی را دقیقاً طبق برنامه ریزی صورت داده است.

به عنوان نخستین ربات جراحی کشور برای تعویض مفصل ران، به طور مستقل توسط تیم ژو و تیناوی، یک شرکت فناوری چینی ساخته شد که در زمینه توسعه ربات های جراحی ارتوپدی تخصص دارد.

این تیم به سرپرستی ژو همچنین ربات های جراحی هوشمند دیگری را نیز در زمینه تعویض مفصل زانو و اصلاح ناهنجاری اندام های تحتانی توسعه داده است.

ژو گفت: حدود 300 هزار عمل جراحی تعویض مفصل ران در سال 2018 در چین اجرا شده که هر سال با افزایش 10 تا 15 درصدی همراه است.

او معتقد است که جراحی های با یاری ربات در سراسر کشور رواج می یابد و به درمان های دقیق تر و هوشمندانه تر برای بیماران یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 91

به "نخستین ربات جراحی مفصل ران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین ربات جراحی مفصل ران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید