مشاور اردوغان موضع دولت جدید لیبی درباره حضور نظامی ترکیه را گفت

به گزارش سفر به هند، مشاور رئیس جمهوری ترکیه اظهار داشت، دولت جدید لیبی از نقش ترکیه در این کشور حمایت می نماید.

مشاور اردوغان موضع دولت جدید لیبی درباره حضور نظامی ترکیه را گفت

یاسین اکتای، مشاور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در گفت وگو با اسپوتنیک گفت: روی کار آمدن دولت جدید در لیبی هیچ تأثیری بر توافق هایی که ترکیه با دولت سابق لیبی به ریاست فائز السراج امضا کرد، ندارد. ترکیه به درخواست مردم لیبی و دولت وفاق ملی در این کشور حضور دارد و دولت جدید مخالفتی با این توافق ها و حضور نظامی ترکیه در این کشور ندارد بلکه برعکس از نقش ترکیه حمایت می نماید.

وی اضافه کرد: انتخاب دولت جدید در لیبی بعد از رسیدن به توافق هایی به وسیله فرایند مذاکرات ممکن است و ما از انتخاب دولت جدید استقبال می کنیم و با توجه به نزدیک شدن مردم لیبی به ثبات و تقویت مذاکرات داخلی آن را یک مساله مثبت می دانیم.

مشاور اردوغان گفت: نظام ریاستی تأسیس شد که شامل غرب، شرق و جنوب کشور است و امیدواریم که این مساله تأثیر مثبتی بر اوضاع لیبی داشته باشد. مردم لیبی همان دیدگاه ما را دارند و آن وحدت سیاسی در کشور است. درحال حاضر گام مثبت و قوی در این راستا اتخاذ شده است و ما از این فرایند حمایت می کنیم.

یاسین اکتای گفت: توافق هایی که با دولت وفاق لیبی امضا کردیم توافق های بین المللی هستند و هرگز از مواضع دولت های دیگر تأثیر نمی پذیرند. طرف های لیبیایی باید به یکدیگر احترام بگذارند و به کسی اجازه مداخله ندهند. همچنین نباید به کودتاچیان فرصت داد. همگان باید بدانند که قدرت لیبی در وحدت آن است.

اکتای نسبت به احتمال از بین رفتن فرایند سیاسی در لیبی و کارشکنی در آن هشدار داد و گفت: بعضی گروه ها برای دریافت لیبی از لیبیایی ها کوشش می نمایند. مردم لیبی باید در مقابل این گروه ها هوشیار باشند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 824

به "مشاور اردوغان موضع دولت جدید لیبی درباره حضور نظامی ترکیه را گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور اردوغان موضع دولت جدید لیبی درباره حضور نظامی ترکیه را گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید