علمای دینی ازبکستان خواستار ممنوعیت پخش فیلم های ترکی

به گزارش سفر به هند، تعدادی از علمای دینی ازبکستان خواستار ممنوعیت پخش فیلم های ترکی در این کشور شدند.

علمای دینی ازبکستان خواستار ممنوعیت پخش فیلم های ترکی

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در تاشکند،گروهی از ائمه جماعات مساجد در منطقه یونس آباد شهر تاشکند پایتخت ازبکستان پیشنهاد دادند که پخش سریال ها و فیلم های ترکی که از نظر اخلاقی با ذهنیت مردم ناسازگار است از تلویزیون متوقف شود.

در جلسه ای که بین علمای شهر تاشکند با جهانگیر ابراهیم اف رئیس منطقه یونس آباد شهر تاشکند برگزار شد، آنها استدلالهای خود را در جهت جلوگیری از طلاق در خانواده ها ارائه دادند.

علمای شهر تاشکند همچنین آمادگی خود را برای انجام یک آموزش سه ماهه برای همسران ابراز داشتند و پیشنهاد کردند مطالعه مفهوم خانواده به عنوان یک موضوع جداگانه در برنامه درسی مدارس گنجانده شود.

طبق کمیته آمار دولتی ازبکستان، بیشترین تعداد طلاق در سال گذشته متعلق به شهروندان شهر تاشکند پایتخت این کشور است که در طول سال 3899 زوج رسماً از یکدیگر جدا شده اند.

لازم به ذکر است که این اولین بار نیست که علمای دینی خواستار ممنوعیت نمایش سریال های تلویزیونی خارجی در ازبکستان می شوند.

پیش از این، برخی از رهبران مذهبی در ازبکستان نیز علیه نمایش سریال های تلویزیونی ترکیه صحبت کرده بودند.

در گذشته، ممنوعیت پخش سریال های تلویزیونی ترکی با تیره شدن روابط ازبکستان و ترکیه در زمان حکومت اسلام کریم اف رئیس جمهور سابق مرتبط بوده است.

اینکه آیا دلایل سیاسی در پشت تصمیم شوکت میرضیایف رئیس جمهور فعلی که در تلاش است روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نزدیک با ترکیه را ایجاد کند، برای ممنوعیت نمایش فیلم های ترکی وجود دارد، مشخص نیست.

انتهای پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 998

به "علمای دینی ازبکستان خواستار ممنوعیت پخش فیلم های ترکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علمای دینی ازبکستان خواستار ممنوعیت پخش فیلم های ترکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید