لمس قابل پیش بینی در نمایشگرها

به گزارش سفر به هند، تحقیقات نشان داده است که ویروس کرونا می تواند بر سطوح پلاستیکی و شیشه ای بین دو ساعت تا یک هفته باقی بماند؛ به این معنی که برای جلوگیری از انتقال ویروس، صفحات لمسی موجود در اماکن عمومی باید مرتب ضدعفونی شوند.

لمس قابل پیش بینی در نمایشگرها

محققان دانشگاه کمبریج صفحه کامپیوتری غیرلمسی درست کرده اند که برای پیشبینی قصد کاربر قبل از آن که به صفحه نمایشگر دست بزند، از هوش مصنوعی استفاده می کند. این صفحه در اصل برای استفاده در اتومبیل طراحی شده بود، اما مهندسان سازنده آن توانستند طی دوران همه گیری بیماری، موارد کاربرد آن را گسترش دهند.

تکنولوژی لمس قابل پیشبینی می تواند به صفحات نمایشگر موجود افزوده شود و برای جلوگیری از شیوع پاتوژن ها در صفحات لمسی پرداخت چک-اوت سوپرمارکت ها، خودپردازها، و دستگاه های فروش بلیت در ایستگاه های قطار، مورد استفاده قرار گیرد.

تحقیقات نشان داده است که ویروس کرونا می تواند بر سطوح پلاستیکی و شیشه ای بین دو ساعت تا یک هفته باقی بماند؛ به این معنی که برای جلوگیری از انتقال ویروس، صفحات لمسی موجود در اماکن عمومی باید مرتب ضدعفونی شوند.

سایمون گادسیل، از دپارتمان مهندسی دانشگاه کمبریج، گفت: صفحات لمسی و دیگر نمایشگر های تعاملی/ارتباط متقابل (interactive)، چیز هایی هستند که بیشتر افراد در طی روز چند بار از آن ها استفاده می کنند. اما وقتی که فرد در حال حرکت است، استفاده از این صفحات می تواند سخت باشد. حال چه رانندگی در اتومبیل باشد، و چه پیدا کردن موسیقی روی گوشی تلفن در هنگام دویدن.

او گفت: ما همچنین می دانیم که برخی پاتوژن ها می توانند از طریق سطوح منتقل شوند. بنابراین، این تکنولوژی می تواند به کاهش خطر این نوع انتقال کمک کند.

با حرکت دست به سوی صفحه، این فناوری قصد کاربر به لمس صفحه را پیشبینی می کند. ترکیب هوش مصنوعی و سنسورها، از طریق تعقیب اطلاعات زمینه ای مانند پروفایل کاربر، شرایط محیطی و تعقیب کننده حرکت چشم، قصد کاربر را همزمان مشخص می کند.

دیگر کاربرد های تکنولوژی های غیرلمسی، از جمله شامل کنترل حالت/اشاره (gesture control,) است که در تازه ترین نسل تلفن های هوشمند گوگل و سامسونگ و برخی تلویزیون های هوشمند هم یافت می شود. تکنولوژی بازخورد فناوری لمسی همچنین راهی برای تعامل با ابزار دیجیتال و محیط فراهم می آورد؛ هرچند، هنوز باید توسعه یابد و با استفاده تجاری فاصله دارد.

دکتر بشار احمد، رئیس پروژه توسعه صفحات غیرلمسی، گفت: تکنولوژی ما مزایای زیادی نسبت به تکنیک های تعاملی بینابینی ابتدایی تر یا تشخیص حالت ها دارد، زیرا از توان تعامل متقابل فعال (intuitive interactions) برخوردار است و با قابلیت پشتیبانی از طراحی هم کنشگر های پایه ای (legacy interface designs)، کاربر نیاز به هیچگونه یادگیری نحوه کاربرد آن ندارد.

او گفت: این تکنولوژی به شکل بنیادین به سیستم فوق متکی است تا آنچه کاربر قصد دارد انجام دهد، پیش بینی کند و بتواند آن را به صفحات لمسی موجود و دیگر تکنولوی های نمایش منتقل سازد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 489

به "لمس قابل پیش بینی در نمایشگرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لمس قابل پیش بینی در نمایشگرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید