همه کارهای خودرو را به آیتول بسپار

به گزارش سفر به هند، یکی از چالش های مهم هنگام خرید و فروش خودروهای شخصی، پرداخت انواع هزینه های مختلف مرتبط با خودرو است.

همه کارهای خودرو را به آیتول بسپار

سرگردانی میان درگاه های مختلف پرداخت عوارض شهرداری، خلافی راهنمایی و رانندگی و ... گاهی فرایند خرید و فروش خودرو را با معطلی های چندساعته روبه رو می کند.

شرکت دانش بنیان کیان افق هیربد با هدف رفع این چالش و بسکمک از چالش های دیگر مرتبط با خودرو، پلتفرم آیتول را راه اندازی کرده است.

به گفته امیرحسین عبیری، مدیرعامل آیتول، این پلتفرم سامانه یکپارچه ای را برای ارائه انواع خدمات پرداختی و غیرپرداختی خودرو فراهم کرده است تا شما دیگر نگرانی ای بابت خرید و فروش و نگهداری خودرو نداشته باشید البته این مجموعه علاوه بر ارائه خدمات متنوع به مشتریان، بستری را برای ارائه همین خدمات به کسب وکارها و اپلیکیشن های دیگر فراهم کرده و همچنین اولین سامانه جمع سپاری کشور را نیز با هدف رفع چالش تهیه و دقیق سازی داده ها برای سامانه های هوش مصنوعی در کشور راه اندازی کرده است.

شرکت دانش بنیان کیان افق هیربد از سال 97 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و به تدریج با توسعه خدمات خود و شکل گیری شرکت های دانش بنیان زیرمجموعه، اکنون به یک هلدینگ دانش بنیان در حوزه خدمات خودرویی تبدیل شده است.

دغدغه اصلی بنیانگذاران این مجموعه در ابتدای تأسیس، ایجاد پلتفرم پکپارچه ای برای ارائه خدمات متنوع مربوط به خودروهای شخصی بوده و خیلی زود اولین محصول خود را با نام آیتول در فروردین 98 ارائه کرد.

آیتول اولین پلتفرم یکپارچه سازی پرداخت های خودرویی بود که در ادامه با گسترش خدمات به یکی از شرکت های دانش بنیان زیرمجموعه کیان افق هیربد، تبدیل شده است.

اولین خدمت ارائه شده در این پلتفرم، امکان پرداخت آنلاین عوارض آزادراهی است.

امیرحسین عبیری مدیرعامل آیتول، در خصوص فعالیت های این مجموعه به جام جم می گوید: در آن زمان پرداخت عوارض آزادراهی در حال الکترونیکی شدن بود. به همین علت ما فعالیت آیتول را با این خدمت آغاز کردیم تا کاربران از این درگاه پرداخت بتوانند برای پرداخت عوارض آزادراهی استفاده کنند که با استقبال بسیار خوبی هم از سوی کاربران روبه رو شدیم.

در آیتول چه خبر است؟

در ادامه آیتول به سمت ایجاد بستر مورد نیاز برای سایر پرداخت های آنلاین مرتبط با خودرو رفت و خیلی زود خدمات دیگری به این پلتفرم افزوده شد.

در این رابطه عبیری تصریح می کند: در آن زمان پرداخت عوارض سالیانه خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک و خدمات طرح ترافیک فقط از طریق وبگاه شهرداری امکان پذیر بود که فرآیند بسیار طولانی و پیچیده ای برای کاربر ایجاد می کرد. به همین علت از اواخر سال 98 امکان پرداخت عوارض سالیانه خودرو و عوارض تردد در طرح ترافیک را به سبد خدمات آیتول اضافه کردیم. پس از آن نیز امکان پرداخت جرایم راهنمایی ورانندگی را در این پلتفرم فراهم کردیم تا کاربر آیتول بتواند تمام پرداخت های خودرویی را از یک پلتفرم واحد انجام دهد؛ امکانی که تا پیش از آن برای کاربران فراهم نشده بود.

از ابتدای سال 99 به دلیل شیوع بیماری کووید-19 و لزوم استفاده بیشتر از خدمات آنلاین، خدمات جدیدی به مجموعه فعالیت های آیتول اضافه شده است. امکان تمدید بیمه شخص ثالث در کمتر از پنج دقیقه، کارواش، تعویض روغن خودرو و سایر خدمات مربوط به خودرو در محل از جمله جدیدترین خدمات ارائه شده در آیتول است.

به گفته عبیری بیش از چهار میلیون خودرو از درگاه آیتول پرداخت های خود را انجام داده اند و 30 درصد کاربران آیتول از قابلیت پرداخت چندگانه مانند پرداخت همزمان عوارض و خلافی مربوط به خودروی خود استفاده کرده اند که پیش از آیتول چنین امکانی برای صاحبان خودرو فراهم نبود.

مدیرعامل آیتول در خصوص آخرین فعالیت این مجموعه می افزاید: در حال حاضر آیتول وارد بحث آگهی خرید و فروش خودرو هم شده است. همچنین به منظور پوشش هرچه بیشتر خدمات مربوط به خودرو در این سامانه، در حال پیش بردن مراحل مقدماتی سرویس جدید کارپرداز هستیم. در این سرویس، کارپرداز آیتول خودروی کاربر را دریافت می کند و آن را برای انجام خدماتی که امکان ارائه آنها در محل فراهم نیست، به مکان مورد نظر می برد و سپس خودرو را باز می گرداند. این خدمات شامل فرآیندهایی مانند معاینه فنی خودرو، تعویض پلاک، تعمیرات و ... خواهد بود. در تمام این فرآیند خودرو خدمات بیمه ای دریافت خواهد کرد و در صورت بروز هر مسئله ای کاربر می تواند از شرکت بیمه خسارت دریافت کند.

اشتغال زایی برای 60هزار نفر در ایراپیشه

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که پیامک جریمه رانندگی را برای ساعاتی که از خودرویتان استفاده نکرده اید یا مکانی که حتی یک بار هم به آنجا مراجعه نداشته اید دریافت کرده باشید. بخشی از این اختلال مربوط به مسائل خوانش تصاویر مربوط به دوربین های پلاک خوانی خودروهاست که هوش مصنوعی در برابر آن ضعف دارد.

عبیری با اشاره به معضل موجود در بحث دقیق سازی داده ها برای سامانه های هوش مصنوعی توضیح می دهد: محصول سوم ما در هلدینگ کیان افق هیربد، در پاسخ به این چالش شکل گرفته است. سامانه ایراپیشه با استفاده از فرآیند جمع سپاری در تلاش است با جمع آوری داده ها و دقیق سازی اطلاعاتی که برای فعالیت سامانه های هوش مصنوعی مورد نیاز است، نقاط ضعف این فناوری را تا حد امکان کاهش دهد. ما در این سامانه تصاویر مربوط به پلاک هایی که امکان خوانش اتوماتیک آنها فراهم نیست را دریافت می کنیم و در اختیار کاربران این سامانه که از سراسر ایران در آن عضو شده اند قرار می دهیم تا در خانه خودشان این کار اپراتوری را انجام دهند و دستمزد دریافت کنند.

عبیری در خصوص کارایی های دیگر ایراپیشه می افزاید: این سامانه تحت وب در حال حاضر بیش از 60 هزار کاربر از نقاط مختلف کشور دارد. بنابراین علاوه بر پلاک خوانی، ظرفیت ویژه ای را برای انجام کارهای مختلف دیگر از طریق جمع سپاری فراهم می کند.

در حال حاضر کاربران ایراپیشه در زمینه تبدیل عکس به متن، فایل صوتی یا تصویری به متن، خوانش کتاب های خطی و تبدیلشان به متون آنلاین، تبدیل متن به فایل صوتی و کارهای دیگری از این دست که برای راه اندازی سامانه های مبتنی بر هوش مصنوعی مورد نیاز هستند، فعالیت دارند و از این روش کسب درآمد می کنند.

ایراپیشه با ظرفیت جمع سپاری بالایی که دارد، داده های اولیه مورد استفاده در سامانه های مبتنی بر هوش مصنوعی را فراهم می کند و در برخی موارد که هنوز قدرت هوش مصنوعی به تنهایی امکان حل مشکل را نداشته باشد، مانند چالش خوانش پلاک ها نیز می تواند با جمع سپاری کمبودهای هوش مصنوعی را جبران کند. علاوه بر این، بسکمک از تحقیقات پژوهشی که به واکنش ها یا رفتار کاربران آنلاین می پردازند نیز می توانند از این سامانه برای انجام مطالعات براساس جامعه آماری مورد نظرشان با توجه به طیف گسترده و قابل دسته بندی کاربران ایراپیشه، کمک بگیرند. طبق گفته عبیری، ایراپیشه اولین سامانه ارائه خدمات جمع سپاری در کشور است که علاوه بر رفع بسکمک از چالش ها و نقاط کور استفاده از فناوری های هوشمند، به ویژه درخصوص تولید داده های اولیه به زبان فارسی که با کمبودهای زیادی همراه است، تا به امروز برای بیش از 60هزار نفر در کشور اشتغال خانگی به همراه داشته است.

کاربیل، سامانه ارائه خدمات خود رویی B2B

همانطور که اشاره شد، در حال حاضر کیان افق هیربد دارای چند شرکت دانش بنیان زیرمجموعه است. یکی دیگر از این شرکت ها که با نام تجاری کاربیل در حال خدمات رسانی است، پلتفرم ارائه خدمات B2B به شرکت ها و اپلیکیشن های دیگر در زمینه پرداخت های مرتبط با خودرو است.

عبیری در خصوص فعالیت های کاربیل توضیح می دهد: در این پلتفرم ما سرویس ارائه خدمات پرداخت مربوط به خودرو و برخی دیگر از خدمات خودرویی را دراختیار کسب وکارها و اپلیکیشن های دیگر قرار می دهیم. این فرآیند، به نرم افزارها و اپلیکیشن هایی که به دنبال ارائه خدمات متنوع به کاربرانشان هستند، امکان می دهد که با استفاده از پلتفرم آماده شده در کاربیل خدمات مربوط به خودرو را به مجموعه فعالیت هایشان اضافه کنند.

عضو هیئت مدیره کیان افق هیربد می افزاید: در حقیقت کاربیل به عنوان لایه ارتباطی میان اپلیکیشن های مختلف و سازمان های دولتی مرتبط با حوزه خودرو عمل می کند که هریک نیاز به تعاملات و روش پرداخت خاصی دارند. به این ترتیب کاربیل امکان اضافه شدن هرکدام از این فرآیندهای پرداختی و غیرپرداختی را به اپلیکشن های خدماتی که دوست دارند خدمات گوناگونی را برای کاربرانشان به صورت یکپارچه مهیا کنند، فراهم می کند. تا به امروز از مجموع 20 میلیون خودروی در حال تردد در کشور، 9 میلیون خودرو از پلتفرم های آیتول و کاربیل خدمات دریافت کرده اند.

راه های ارتباط با کیان افق هیربد

محصول آیتول

وبسایت: itoll.ir

توئیتر:itoll-ir@

اینستاگرام:itoll.ir

ایمیل: [email protected]

محصول ایراپیشه

وبسایت:irapishe.ir

تلگرام:irapisheinfo

تلفن: 02188798797

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، بن بست نامجو ساختمان مادیران، واحد 6A

فراز سهیلی آزاد - نشان ایرانی 2 / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1021

به "همه کارهای خودرو را به آیتول بسپار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه کارهای خودرو را به آیتول بسپار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید