لزوم جذب 10 هزار حامی ایتام در آذربایجان شرقی

به گزارش سفر به هند، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: این نهاد نیازمند جذب 10 هزار حامی ایتام است.

لزوم جذب 10 هزار حامی ایتام در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار از ،یونس فاتح معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: برای 21 هزار کودک یتیم و محسنین از 81 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان 60 هزار حامی وجود دارد و برای اینکه سرانه پرداختی به هر کودک متناسب با میزان تورم گردد، نیازمند جذب 10 هزار حامی جدید در ماه رمضان هستیم.

اوافزود: پنج هزار کودک یتیم و محسنین از بین 15 هزار خانوار، پس از شیوع کرونا جذب کمیته امداد استان شده اند و چشم انتظار همت مردم و خیران هستند.

او گفت: انتظار داریم تا خاتمه ماه رمضان هیچ کودکِ بدون حامی در استان نداشته باشیم و از عموم مردم و خیران می خواهیم بچه ها یتیم و محسنین بدون حامی را تنها نگذارند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان افزود: طرح اکرام ایتام و محسنین بهترین طرح کمیته امداد برای جلوگیری از بین نسلی شدن فقر و سرمایه گذاری روی آموزش و تحصیل فرزندان مددجو است.

فاتح در مورد نحوه مشارکت مردم و خیران در این طرح نیز گفت: مردم می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی ekram.emdad.ir فرزند یا فرزندان معنوی خود را انتخاب نموده و ماهیانه مبلغ دلخواهی را به حساب مستقیم این بچه ها واریز نمایند تا سهمی در رشد مادی و معنوی این عزیزان داشته باشند.

او گفت: شرایط معیشتی و تحصیلی این فرزندان به وسیله سامانه اینترنتی مذکور به حامیان آن ها اطلاع رسانی می گردد.

طرح محسنین کمیته امداد امام خمینی (ره) بچه ها دارای سرپرست ناتوان را پوشش می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 958

به "لزوم جذب 10 هزار حامی ایتام در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم جذب 10 هزار حامی ایتام در آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید