فناوران نانو جهش در فراوری را سرعت می دهند ، حمایت معاونت علمی از دانش بنیان ها

به گزارش سفر به هند، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی به حمایت از شرکت های دانش بنیان برای رونق جهش در فراوری اشاره نمود و تحقیقات و توسعه فناوری را سرچشمه جهش فراوری دانست.

فناوران نانو جهش در فراوری را سرعت می دهند ، حمایت معاونت علمی از دانش بنیان ها

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهور؛ فراوری رونق یافت. فراورینمایندگان و فناوران ایرانی ثابت کردند که می توان بر تحریم ها غلبه کرد. سالی پرتلاطم را پشت سر گذاشتیم و با همه مسائل توانستیم در خور توجه از وابستگی به نفت رها شویم. حال باید جهشی ایجاد گردد در این فراوریات.

فناوران و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در این سال ها به خوبی پای کار آمده اند. نمونه درخشش و کوشش آن ها را در بحران کرونا دیدیم که با یاری آن ها بسیاری از تجهیزات پزشکی برای درمان و پیشگیری از بیماری فراوری شد.

توسعه فناوری محصولات را باید یکی از راه های افزایش فراوریات ایران ساخت بدانیم. در این زمینه نیز فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری مهمترین نقش را ایفا می نمایند. در این میان فناوری نانو یکی از حوزه هایی است که در آن صندلی مناسبی داریم.

سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه جهش فراوری باید از تحقیقات و توسعه فناوری سرچشمه گیرد، گفت: از نظر نیروی انسانی ظرفیت خوبی در کشور وجود دارد. فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری حوزه نانو در این سال ها با خلاقیت و نوآوری خود محصولات مناسبی رت فراوری نموده اند که بر کیفیت زندگی مردم نیز اثرات مطلوبی گذاشته است.

وی درباره توسعه صادرات محصولات نانو همچنین گفت: برای جهش در فراوری باید بازار این محصولات نیز گسترده گردد. پس توسعه صادرات دانش بنیان ها در این زمینه اقدامی اساسی است که در این ستاد نیز موضوع با جدیت پیگیری می گردد. در حال حاضر نیز این محصولات به 45 کشور صادر می گردد. محصولات فناورانه نانویی به خوبی جای خود را باز نموده اند و با حمایت از فعالان زیست بوم نانو می توان در امسال شاهد فراوریاتی بیشتر در این حوزه باشیم. شکل گیری و شکوفایی زیست بوم فناوری و نوآوری یاری بسیاری به تحقق شعار جهش فراوری نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 292

به "فناوران نانو جهش در فراوری را سرعت می دهند ، حمایت معاونت علمی از دانش بنیان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوران نانو جهش در فراوری را سرعت می دهند ، حمایت معاونت علمی از دانش بنیان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید