فروش بلیت پرواز تهران-مشهد با قیمت های عجیب و غیرقانونی

به گزارش سفر به هند، به گزارش خبرنگاران، حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: افزایش قیمت سفرهای هوایی که اخیرا رخ داده، غیر قانونی است و ایرلاین ها باید به نرخ های توافق شده برگردند.

فروش بلیت پرواز تهران-مشهد با قیمت های عجیب و غیرقانونی

تا پیش از این، قیمت بلیت تهران مشهد زیر 500 هزار تومان و در بازه 300 تا 500 هزار تومان به فروش می رسید؛ اما برخی ایرلاین ها اقدام به فروش بلیت یک طرفه این پرواز تا یک میلیون تومان و بالاتر کرده اند که به افزایش 100 درصدی منجر شده است.

افزایش قیمت بلیت هواپیما، غیرقانونی است

در همین ارتباط ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، در خصوص افزایش اخیر قیمت بلیت هواپیما گفت: سازمان هواپیمایی کشوری با افزایش قیمت بلیت هواپیما مخالف است.

وی اضافه نمود: همه ایرلاین ها باید نرخ بلیت را به نرخ مصوب برگردانند؛ در صورت ضرورت افزایش قیمت، پیشنهاد شرکت های هواپیمایی باید در شورای عالی هواپیمایی کشوری مطرح شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری شرح داد: هر گونه افزایش قیمت باید با نظر نهایی وزیر راه و شهرسازی باشد.

به گفته ذیبخش، در حال حاضر افزایش قیمتی که رخ داده، فاقد هیچیک از مراحل قانون مذکور است و ایرلاین ها بدون هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به افزایش قیمت کرده اند.

وی اعلام کرد: سازمان هواپیمایی کشوری برخورد لازم را با شرکت های هواپیمایی متخلف انجام خواهد داد؛ در شرایط فعلی کشور، این اتفاق اصلاً رخداد مناسبی نیست.

وزیر راه: هیچ گونه افزایش قیمت بلیت نداشته ایم

دقایقی قبل هم محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت وگوی زنده با خبر رادیو ضمن تکذیب برگزاری نشست شورای عالی ترابری در خصوص افزایش قیمت بلیت قطار و شورای عالی هواپیمایی برای قیمت بلیت هواپیما، گفت: هیچ شرکت هواپیمایی و حمل و نقل ریلی حق افزایش قیمت بلیت ندارند.

منبع: مهر

آخرین اخبار حوزه حمل و نقل را در صفحه حمل و نقل خبرنگاران بخوایند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1072

به "فروش بلیت پرواز تهران-مشهد با قیمت های عجیب و غیرقانونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش بلیت پرواز تهران-مشهد با قیمت های عجیب و غیرقانونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید