شبکه ملی اطلاعات زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور است

به گزارش سفر به هند، عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور محسوب می شود، گفت: باید بدون نیاز به شبکه جهانی فعالیت های مجازی در داخل انجام شود.

شبکه ملی اطلاعات زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به هند، رسول جلیلی عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در نشست علمی نگاهی دوباره بر ماهیت و میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات که بعدازظهر امروز در سالن جلسات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد، گفت: یکی از مهم ترین نیازهای اصلی کشور راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است به طوری که بتوانیم به راحتی اطلاعات خود را بدون آنکه توسط سیستم های پیشرفته خارجی دزدیده شوند انتقال دهیم به این معنی که ما باید در حوزه فضای مجازی استقلال داشته باشیم.

جلیلی افزود: امروز کشور نیازمند وجود یک موتور جستجوی ایرانی است که بتواند در شرایط خاص نیازهای جامعه را برطرف کند. اما متأسفانه در این رابطه در حال حاضر ما هیچ گونه فیبری نداریم که به راحتی بتوانیم اطلاعات داخلی کشور را انتقال دهیم.

وی شرح داد: در حال حاضر اشکال اساسی در مدیریت شبکه ملی اطلاعات این بود که به مقوله نقل و گفتار درباره راه اندازی شبکه ملی اطلاعات فکر کردند و فعالیت آنها دچار ضعف بود و مدیریت تصور می کرد که نرم افزارهای داخلی بدون انتخاب سیستم های خارجی فعالیت می کنند اما چنین اتفاقی انجام نشد.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در انتها با اشاره به قطعی اینترنت در آبان ماه گفت: اگر کشور اینترنت داخلی خود را مناسب با پیکربندی راه اندازی می کرد می توانست در قطعی اینترنت در آبان ماه با اعلام قبلی اطلاع رسانی های لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 39

به "شبکه ملی اطلاعات زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه ملی اطلاعات زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید