سرفه های اُمیکرون تا چند روز خطرناک است؟

به گزارش سفر به هند، تهران (پانا) - یک متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه سرفه هم جزو علائم و هم جزو عوارض ناشی از ابتلا به سویه اُمیکرون محسوب می شود، گفت این سرفه ها فقط تا 10 روز نشانه علائم بیماری بوده و احتمال انتقال ویروس از طریق آن ها وجود دارد.

سرفه های اُمیکرون تا چند روز خطرناک است؟

به گزارش هفت صبح، علیرضا جانبخش با اشاره به علامت شاخص سرفه در مبتلایان سویه تازه اُمیکرون، گفت: سرفه در این بیماری هم جزو علائم است و هم جزو عوارض محسوب می شود. اغلب مبتلایان به اُمیکرون علائم سرفه را دارند که تا مدتی پس از بیماری هم ماندگار است.

جانبخش گفت: در 10 روز ابتدای ابتلا، این سرفه ها علائم بیماری است و در این مدت امکان انتقال ویروس از طریق این سرفه ها به افراد دیگر وجود دارد.

این متخصص بیماری های عفونی گفت: پس از گذشته 10 روز ماندگاری سرفه ها جزو عوارض ناشی از این بیماری است و خطری برای دیگران ندارد.

جانبخش درخصوص خطرات این عارضه گفت: در صورتی که فرد در کنار سرفه، تنگی نفس و کاهش سطح اکسیژن نداشته باشد، این سرفه ها برای فرد خطرناک نبوده و تنها نشانه التهاب نای است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در صورتی که افراد در کنار سرفه تنگی نفس یا افت سطح اکسیژن خون دارند، باید به پزشک مراجعه کرده تا میزان درگیری ریه ها مشخص شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1377

به "سرفه های اُمیکرون تا چند روز خطرناک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرفه های اُمیکرون تا چند روز خطرناک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید