خبرنگاران مجازات 254 نفر به دلیل حضور در تجمع بدون ماسک در آلمان

به گزارش سفر به هند، تهران- خبرنگاران- پلیس آلمان از مجازات 254 نفر به دلیل شرکت بدون ماسک و نادیده دریافت فاصله گذاری اجتماعی در تجمع اعتراضی روز گذشته در شهر اشتوتگارت اطلاع داد.

خبرنگاران مجازات 254 نفر به دلیل حضور در تجمع بدون ماسک در آلمان

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران، در تظاهرات دیروز علیه تدابیر کرونایی در اشتوتگارت، مقررات و پروتکل های بهداشتی تا حد زیادی رعایت نشد. به گفته پلیس، بیشتر تظاهرات نمایندگان ماسک نداشته و فواصل لازم را رعایت نکردند. پلیس از تجمع بیش از 10 هزار نفر در این تظاهرات اطلاع داد و اضافه کرد که اطلاعات مربوط به 266 نقض نماینده قوانین را آنالیز و توبیخ های متعددی را صادر نموده است.

گفته می گردد که سه افسر پلیس در درگیری با چند معترض که قصد حمله به مخالفان این تظاهرات را داشتند، زخمی شدند. همچنین پلیس با اشاره به 254 مورد نقض قوانین کرونا، مانند شرکت در تجمعات بدون ماسک از مجازات این افراد اطلاع داد.

در تظاهرات شنبه، پلیس فردی را که یک روزنامه نگار 26 ساله را مورد ضرب و شتم قرار داده بود شناسایی و دستگیر کرد. علاوه بر این، یک فیلم در حال آنالیز است که در آن گزارشگری در حین پخش زنده به دلیل پرتاب سنگ مجبور به قطع مصاحبه شده است.

در همین حال هایکو ماس وزیر امور خارجه فدرال آلمان از نقض گسترده قوانین و حمله به روزنامه نگاران در اعتراضات روز گذشته اشتوتگارت علیه محدودیت های کرونایی انتقاد کرد. وی در پیامی توییتری نوشت: همه مردم حق تظاهرات دارند، اما وقتی هزاران نفر بدون ماسک یا رعایت فاصله اجتماعی تجمع می نمایند، این قانون را نقض می نماید و حتی بیشتر از آن بر خلاف عقل است.

وی اضافه کرد: هر کسی که در چنین تخلفاتی مشارکت کند، نه تنها سلامتی خود، بلکه سلامت دیگران را نیز به خطر می اندازد.

وزیر خارجه آلمان همچنین توهین ها و حملات به روزنامه نگاران در جریان اعتراضات را مورد انتقاد قرار داد و تاکید نمود: این حملات هیچ ارتباطی با حق اعتراض نداشت بلکه حمله به آزادی مطبوعات است.

اعضای جنبش موسوم به تفکر جانبی که از مخالفان سرسخت تدابیر کرونایی دولت آنگلا مرکل هستند، دیروز بار دیگر به خیابان ها آمدند. فعالان این جنبش در اشتوتگارت چندین تظاهرات علیه اقدامات کرونایی دولت برگزار کردند. بنا بر اعلام پلیس هزاران نفر در این راهپیمایی اعتراض آمیز شرکت کردند که در آن پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله قانونی رعایت نشده بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 930

به "خبرنگاران مجازات 254 نفر به دلیل حضور در تجمع بدون ماسک در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مجازات 254 نفر به دلیل حضور در تجمع بدون ماسک در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید