خبرنگاران سه هزارو 550 تن نهاده های دامی در شهرستان دیلم توزیع شد

به گزارش سفر به هند، گناوه - خبرنگاران - مدیر جهادکشاورزی دیلم استان بوشهر گفت: سه هزارو 550 تن انواع نهاده های دامی با یارانه دولتی در سال جاری بین دامداران و مرغداری های این شهرستان توزیع شده است.

خبرنگاران سه هزارو 550 تن نهاده های دامی در شهرستان دیلم توزیع شد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

اعظم ناصری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران افزود: از ابتدای سال جاری تا به امروز انواع نهاده شامل 100 تن ذرت، 500 تن سبوس گندم، 500 تن جو بین دامداران و یکهزارو 600 تن ذرت و 850 تن سویا بین مرغداری های این شهرستان به قیمت مصوب دولتی توسط عاملان، اتحادیه و شرکت تعاونی دامداران توزیع شده است.

وی اظهارکرد: با پیگیری های مستمر و تلاش مسئولان ستادی و ملی، مسائل و کمبودهایی که در تامین نهاده های دامی وجود داشت، تا حد زیادی برطرف شده است.

مدیر جهاد کشاورزی دیلم گفت: باتوجه به اینکه عملیات پلاک کوبی و ثبت اطلاعات واحدهای دامپروری و دامداری در سامانه جامع هویت گذاری دام الزامی و مبنا و معیار تخصیص انواع نهاده ها است، آنان در اسرع وقت به شرکت های مجری طرح در شهرستان مراجعه کنند.

وی افزود: از ابتدای دی ماه سال جاری، 40 تن کنسانتره دام شیری و پرواری به شهرستان گناوه اختصاص یافته که سهمیه هر دامدار در حال توزیع است.

مدیرجهاد کشاورزی دیلم به مزایای استفاده از کنسانتره در تغذیه دام ها اشاره کرد و افزود: افزایش قابلیت هضم و جذب دان، از بین رفتن باکتری و تخم انگل ها در اثر حرارت و فشار، جلوگیری از اتلاف و ریخت و پاش دان، توزین یکسان ریز مغذی ها، کاهش ضریب تبدیل غذایی، حذف خطای کارگری در هنگام تولید کنسانتره در بین دامداری ها، نیاز نداشتن به میکس ریز مغذی ها در هنگام تولید و مسائل انبارداری، فرمولاسیون دقیق بر حسب نیازهای دام با هر میزان تولید، کاهش هزینه های تولید به واسطه کاهش هزینه های حمل و نقل، انبار داری و کارگری از مزایای آن است.

وی یادآورشد: هفت واحد مرغداری، 2 واحد پرواربندی و یک واحد تولید خوراک آبزیان صنعتی و 200 واحد سنتی دامی در این شهرستان وجود دارد که فعال هستند.

وی گفت: این شهرستان دارای 35 هزار راس دام سبک و 1200 راس سنگین است.

شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر دارای است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 778

به "خبرنگاران سه هزارو 550 تن نهاده های دامی در شهرستان دیلم توزیع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سه هزارو 550 تن نهاده های دامی در شهرستان دیلم توزیع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید