توصیه مهم رئیس اتحادیه طلا به خریداران طلا و سکه ، اینترنتی طلا بخریم؟

به گزارش سفر به هند، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان توصیه های مهمی برای خرید مطمئن طلا و سکه گفت: مردم تا فراهم شدن بسترهای لازم و تدوین قوانین خرید و فروش طلا در فضای مجازی از معاملات آنلاین مصنوعات طلا و جواهر اجتناب کنند.

توصیه مهم رئیس اتحادیه طلا به خریداران طلا و سکه ، اینترنتی طلا بخریم؟

به گزارش خبرنگاران، نادر بذرافشان به خریداران طلا و سکه توصیه کرد: برای خرید مطمئن حتما از واحدهای دارای جواز کسب از اتحادیه های رسمی طلا، جواهر، نقره و سکه که دارای رسته مربوطه که زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند خرید کنند.

وی با اشاره به شفاف بودن صنف طلا و جواهر تاکید کرد: همکاران ما در زمان فروش مصنوعات طلا فاکتور رسمی ارائه می کنند و باید خریداران در موقع خرید دقت کنند که در فاکتور کلیه مشخصات مصنوع مثل وزن، عیار، وزن سنگ، اجرت، قیمت روز طلا، رنگ مصنوع درج شده و مصنوع طلا دارای کد استاندارد باشد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: نگهداری فاکتور مصنوعات طلا بسیار حائز اهمیت است و به عنوان یک سند رسمی محسوب می شودکه در صورت اشتباه و یا تخلف احتمالی قابل پیگیری و بررسی مجدد است.

بذرافشان گفت: در برخی از اظهارنظرها از این صنف به عنوان یک صنف آشفته یاد شده در حالی که صنف طلا و جواهر جزء شفاف ترین و منظم ترین صنوف بوده و در معاملات، ریز موارد در فاکتور درج شده و هر گرم تا سوت آن قابل بررسی و محاسبه مجدداست و به عبارتی در این صنف نظم و قانون شفافی حاکم است، بر همین اساس به هیچ وجه نمی توان مثلا یک مصنوع کم ارزش را با ارزش بالا به فروش رساند.

این مقام صنفی در مورد معاملات طلا در فضای مجازی نیز گفت: فضای مجازی یک بستر خوب و کاربردی برای همه صنوف است و هیچ کس با انجام معاملات در آن مخالف نیست، ولی طلا یک کالای خاص است و فروش یک مصنوع طلا و جواهر دارای پیچیدگی های خاص، از عیار و وزن گرفته تا اجرت و نوع سنگ، لذا به مردم توصیه می کنیم تا فراهم شدن بسترهای لازم و تدوین قوانین خرید و فروش طلا در فضای مجازی از معاملات آنلاین مصنوعات طلا و جواهر اجتناب کرده یا با دقت و وسواس خاصی نسبت به معاملات آن اقدام و به صورت فیزیکی خرید کنند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در خاتمه برای خرید سکه نیز یادآور شد: مردم در هنگام خرید سکه از واحدهایی که دارای جواز کسب از اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران هستند خرید و دقت کنند که کارت وکیوم سکه مربوط به همان واحد صنفی بوده و هولوگرام اتحادیه بر روی سکه مشخص باشد تا دچار مشکل و آسیب نگردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1401 بروزرسانی: 3 آبان 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1511

به "توصیه مهم رئیس اتحادیه طلا به خریداران طلا و سکه ، اینترنتی طلا بخریم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "توصیه مهم رئیس اتحادیه طلا به خریداران طلا و سکه ، اینترنتی طلا بخریم؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه مهم رئیس اتحادیه طلا به خریداران طلا و سکه ، اینترنتی طلا بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید