تحقق جهش تولید نیازمند همکاری سه قوه است

به گزارش سفر به هند، خبرنگاران/فارس استاندار فارس با بیان اینکه جهش تولید باید حرکتی تصاعدی ایجاد کند، خاطر نشان کرد: باید بخش خصوصی را با اقدامات تسهیل کننده و تشویق کننده حمایت کنیم و این مسیری است که به همکاری هر سه قوه نیاز دارد.

تحقق جهش تولید نیازمند همکاری سه قوه است

عنایت الله رحیمی پنج شنبه 14 فروردین در اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه در سال 99، گفت: سال گذشته علیرغم تمام مسائل و محدودیت ها، فرصت هایی ایجاد شد و در برخی شاخص ها مثل جذب سرمایه گذاری خارجی نسبت به سال 97 افزایش 229 درصدی را شاهد بودیم.

رحیمی اضافه نمود: حجم سرمایه گذاری خارجی از 79 میلیون دلار در سال 97 به 189 میلیون دلار در سال 98 رسید و طرح های سرمایه گذاری مذکور در بخش های صنعت و معدن ، انرژی های نو، گردشگری، کشاورزی وساختمان توسط سرمایه گذارانی از کشورهای ایتالیا، آلمان ، هلند ، اتریش ، قطر ، چین و غیره انجام گرفته و یا در دست انجام است.

او اضافه نمود: راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری، آماده سازی بسته های سرمایه گذاری به ارزش 28 میلیارد دلار و انعقاد تفاهم نامه های خارجی از جمله فعالیت های موثر بوده و در این زمینه در سال گذشته در کسب درآمد اقتصادیاتی 105 درصد افزایش و سایر درآمدها 73 درصد رشد داشته ایم و همچنین در صادرات به حجم 374 هزار تن و با ارزش 408 میلیون دلار چهل درصد افزایش و در واردات کالا با ارزش 122 میلیون دلار افزایش 19 درصدی داشته ایم.

استاندار فارس همچنین بیان نمود: در حوزه اشتغال و شاخص های آن نیز در مقایسه با میانگین های کشوری در شرایط مطلوب تری قرار داریم.

رحیمی مقررات زدایی در حوزه سرمایه گذاری را از جمله اقدامات موثر در تسهیل شرایط اقتصادی استان بیان نمود و اضافه نمود: سال 98 در نرخ تورم نسبت به کشوراز شرایط خوبی برخوردار بودیم و در نسبت منابع به مصارف بانکی به سمت مثبت جهت سرمایه گذاری بانک ها در استان حرکت کرده ایم.

او با بیان اینکه در آمدهای بیمه استان 43 درصد رشد و پرداخت خسارات به میزان حدود 20 درصد افزایش داشته، گفت: در راستای شفاف سازی حساب های دولتی، هفت هزار و دویست حساب دولتی استان به 573 حساب کاهش یافته همچنین از محل فروش اموال مازاد فعالیت های خوبی انجام گرفته است.

استاندار فارس با اشاره به شرایط جهانی ناشی از شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: نیاز به اتاق فکری داریم تا با همکاری اساتید و صاحب نظران بخش خصوصی به سمت تصمیم گیری علمی برویم و باید برای تحقق این شعار مهم اقدامات تکمیلی انجام شود واز فرصت ایجاد شده برای استان بهره برداری لازم انجام شود.

رحیمی با تاکید بر لزوم مدیریت و برنامه ریزی ها برای کاهش مسائل اقتصادی بعد از انتها بیماری کرونا، گفت: باید پیش بینی شرایط کسب و کار برای پساکرونا بشود و اقدامات لازم برای حمایت از آنان در نظر گرفته شود که در این خصوص لازم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 256

به "تحقق جهش تولید نیازمند همکاری سه قوه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق جهش تولید نیازمند همکاری سه قوه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید