برگزاری مجمع الکترونیک پنج شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت

به گزارش سفر به هند، تهران (پانا)- سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت از برگزاری مجامع الکترونیک پنج شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در آینده نزدیک خبر داد.

برگزاری مجمع الکترونیک پنج شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، حسین فهیمی گفت: اقدامات لازم برای برگزاری مجامع الکترونیک شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت خراسان شمالی، خراسان جنوبی، اصفهان، قم و کردستان در حال انجام است تا مجامع الکترونیک این شرکت ها به زودی برگزار شود.

وی توضیح داد: در پی مرحله دوم طرح آزادسازی سهام عدالت که آزادسازی شرکت های سرمایه گذاری استانی در تمام استان های کشور با حدود 30 میلیون سهامدار سهام عدالت را هدف گرفته و از 18 تیر 99 آغاز شد، عملیات ثبت و سپرده گذاری سهامداران سهام عدالت که با ماندن در روش غیر مستقیم، سهامدار یکی از شرکت های سرمایه گذاری استانی هستند اجرا شده و دارایی آنها تخصیص یافته است. به این ترتیب، نمادهای معاملاتی این شرکت ها به تدریج و بر اساس شرایط بازار با حفظ حقوق و منافع سهامداران در بورس تهران گشایش یافته و امکان معامله آنها نیز فراهم می شود.

فهیمی افزود: شرکت سپرده گذاری پس از اجرای طرح های پیروز ملی به ویژه طرح جامع شناسایی الکترونیکی مشتریان که برای اولین بار در این گستره در سطح کشور انجام شد، طرح آزاد سازی سهام عدالت به روش غیر مستقیم که بزرگترین طرح اجرا شده در بازار سرمایه کشور بوده و همچنین توزیع مکانیزه و یکپارچه سود اوراق بهادار به ویژه سود شرکت های بورسی بین ذینفعان، در حال حاضر در مرحله دوم آزاد سازی سهام عدالت در سطح شرکت های سرمایه گذاری استانی خدمت جدید خود را تحت عنوان برگزاری الکترونیکی مجامع عمومی شرکت ها ارائه کرده است.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: این خدمت جدید که مطابق با قوانین و مقررات جاری کشور و براساس آخرین استانداردها و فن آوری های مورد استفاده در دنیا طراحی و نهایی شده است، برای اولین بار در کشور به این دسته از سهامداران ارائه و سپس در اختیار تمامی شرکت ها و سهامداران کشور قرار داده خواهد شد.

فهیمی گفت: این سامانه که تماماً توسط پیمانکاران و متخصصان داخلی و با همکاری کارشناسان و مهندسان این شرکت طراحی و توسعه یافته است، با حمایت، همکاری، راهنمایی ها و پشتیبانی مدیران ارشد و کارشناسان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ویژه اداره کل ثبت شرکت های تهران به زودی برای برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری استانی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

وی اظهار داشت: بهره مندی از خدمات سهامداری در شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت منوط به ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) است و مشمولانی که تا به امروز در این سامانه ثبت نام نکرده اند، باید هر چه سریعتر ثبت نام و احراز هویت خود را در این سامانه انجام دهند.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت افزود: بر این اساس، تمامی مراحل قانونی قبل از برگزاری مجمع، حین برگزاری و پس از آن به صورت مکانیزه برگزار شده و سهامداران امکان خواهند یافت علاوه بر حضور الکترونیکی در مجامع، رأی دهی، تبادل نظر، اعمال نظر، ارائه پیشنهاد، رد یا قبول پیشنهادها، نسبت به دستورهای جلسه نیز اظهار نظر کرده و مدیران (اعضای هیات مدیره) شرکت های یاد شده را انتخاب کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که با بهره برداری از این طرح ملی شاهد تحقق یکی دیگر از اهداف کلان کشور در حوزه دولت الکترونیک باشیم.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت تاکید کرد: بهره مندی از خدمات سهامداری در شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت منوط به ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) است و مشمولانی که تا به امروز در این سامانه ثبت نام نکرده اند، باید هر چه سریعتر ثبت نام و احراز هویت خود را در این سامانه انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد : افرادی که روش غیر مستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب کرده اند، در حال حاضر سهامدار شرکت های سرمایه گذاری استانی هستند و می توانند از حقوق سهامداری خود از طریق این شرکت ها بهره ببرند.

فهیمی، درخواست عضویت در هیات مدیره، بهره مندی از مزایای سهامداری، مشارکت در افزایش سرمایه، امکان فروش سهام تخصیص یافته و امکان وثیقه برای دریافت وام را از مهم ترین ویژگی های ثبت نام در سامانه سجام برای سهامداران شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 682

به "برگزاری مجمع الکترونیک پنج شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مجمع الکترونیک پنج شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید