برنده و بازنده های استیضاح ترامپ

به گزارش سفر به هند، یک پایگاه آمریکایی با یادآوری اظهارات رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا که گفته بود: حزب جمهوریخواهی وجود ندارد بلکه حزب ترامپ وجود دارد، هشدار داد با تبرئه ترامپ شکاف های عمیق اجتماعی و سیاسی در آمریکا به مراتب وخیم تر و نگران کننده تر خواهد شد.

برنده و بازنده های استیضاح ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه آمریکایی ووکس در تحلیلی درباره دومین استیضاح ترامپ نوشته بود که این محکمه پنج بازنده و تنها یک برنده داشت که آن هم خود ترامپ بود.

ووکس بزرگترین بازنده های این استیضاح را قانون اساسی و نظام قانون اساسی، دموکرات ها، سنا و حتی تیم حقوقی وکلای ترامپ مطرح کرد.

اکنون تارنمای خبری هیل گزارش داده که مایکل ون دروین وکیل حقوقی ترامپ به مرگ تهدید شده و خانه وی مورد حمله قرار گرفته، این درحالیکه ترامپ در ملک خود واقع در مارولوگای فلوریدا در استراحت به سر می برد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ران براون اشتاینچ تحلیلگر سیاسی و سردبیر ارشد رسانه خبری آمریکایی آتلانتیک، هشتم بهمن ماه در مصاحبه با سی ان ان، جمهوریخواستار را به نقض اصول دموکراسی در آمریکا متهم کرد که از ترامپ واهمه دارند و خود را تحت حمایت وی قرار داده اند.

اشتاین درانتقاد از حزب جمهوریخواه به سی ان ان گفته است که ترامپ طی 4 سال گذشته نشان داد که هیچ حد و مرزی برای پیشبرد کارهای خود نمی شناسد و جمهوریخواستار نیز طی این مدت اجازه دادند وی هرآنچه می خواهد انجام دهد.

به گفته اشتاین، سیگنال هایی که جمهوریخواستار درباره استیضاح ترامپ از خود بروز می دهند برای آینده نظام سیاسی آمریکا خطرآفرین است.

اشتاین به سی ان ان گفت: جمهوریخواستار هنوز خود را در سایه ترامپ می بینند، اگر خود را از سیطره ترامپ خارج نسازند، باید چهارسال توام با هراس را تجربه نمایند، البته بواقع آنها خواستار قرار دریافت در سایه و سیطره ترامپ هستند.

ران براون اشتاین تحلیلگرمسائل سیاسی شبکه خبری سی ان ان به صراحت دراین باره گفت: در واقع دیکتاتوری بر آمریکا سایه افکنده است.

در همین حال جان بوئر رئیس سابق مجلس نمایندگان در مصاحبه ای با شبکه خبری ام. اس. ان. بی. سی در ژوئن 2018به صراحت گفت: حزب جمهوریخواهی وجود ندارد، حزب رئیس جمهوری ترامپ وجود دارد.

نظام سیاسی آمریکا که کمتر از 250 سال از قدمت آن می گذرد، اکنون علاوه بر بحران های به جای مانده از چهل و پنجمین رئیس جمهوری این کشور و شرایط نابسامان سیستم درمانی و شکاف عمیق اجتماعی و سیاسی، با تبرئه ترامپ با بحرانی به مراتب وخیم تر و نگران نماینده تر روبرو است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 851

به "برنده و بازنده های استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنده و بازنده های استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید