با این راهکار، زندگی مشترک موفقی خواهید داشت

به گزارش سفر به هند، یک روانشناس ضمن توصیه هایی به زوجین جوان گفت: زوجین نباید هنگام بحث در مورد مسائل مختلف، قضاوت نسنجیده ای در مورد طرف مقابل از خود ابراز کنند، بلکه باید با روی خوش نظرات و احساسات یکدیگر را بپذیرند.

با این راهکار، زندگی مشترک موفقی خواهید داشت

به گزارش خبرنگاران، سبحان احمدی، روانشناس، درباره راه حل زندگی مشترک پیروز میان زوجین اظهارداشت: توانایی ابراز محبت و صمیمی بودن از نشانه های رشد و بلوغ عاطفی جوان است، که این توانایی باید قبل از ازدواج به وجود آمده باشد، جوانی که آماده ازدواج است، باید به اهمیت این موضوع واقف باشد که یکی از مهمترین سرمایه های او برای زندگی پیروز، رسیدن به این رشد و توانمندی است.

وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم جوانان بسیاری که امکانات مادی فراوانی دارند پس از مدت کوتاهی به این دلیل که قادر به تحمل طرف مقابل خود نیستند و نمی توانند جوابگوی نیازهای عاطفی یکدیگر باشند، پیوندشان به جدایی ختم می شود، بیشتر این افراد در بستر خانواده خود محبت کردن و عشق ورزیدن را نیاموخته اند.

احمدی شرح داد: ابراز صمیمت تنها با مصاحبه و برقراری رابطه با طرف مقابل حاصل می شود، زوجین باید با صداقت کامل احساسات خود را با یکدیگر در میان بگذارند و هیچ گاه قضاوت اشتباهی در مورد شریک زندگی خود نکنند.

این روانشناس اضافه کرد: احساسات می توانند خوب یا بد باشند، سازنده و یا ناسالم باشند، اما همانند چاقو که هم می توان از آن در آشپزی استفاده کرد و هم می توان با آن جرم انجام داد، باید در جهت مناسب از آنها بهره گرفت.

وی اضافه کرد: روشی که زوجین از طریق آن احساسات خود را به نمایش گذاشته و آنها را به طرف مقابل انتقال می دهند، جزء مواردی است که اهمیت بسیار زیادی دارد، روش درست این است که زوجین نه تنها معنی کلمه هایی را که به زبان می آورند، متوجه شوند، بلکه معنای چیزهایی که در فکر آنها می گذرد اما به زبان آورده نمی شود را هم از حالات صورت همدیگر متوجه شوند.

روانشناس ادامه داد: زوجین باید صادقانه و آشکار در مورد احساسات، افکار، ترس ها و ... با همدیگر مصاحبه کنند اگر هر دو طرف در این مورد مشارکت فعال داشته باشند بدون شک به نتیجه دلخواه خواهند رسید.

احمدی گفت: زوجین نباید هنگام بحث در مورد مسائل مختلف، قضاوت نسنجیده ای در مورد طرف مقابل از خود ابراز کنند، بلکه باید با روی خوش نظرات و احساسات یکدیگر را بپذیرند، اگر یکی از زوجین دائما مورد قضاوت قرار بگیرد، سرخورده شده و احساساتش را بروز نمی دهد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1111

به "با این راهکار، زندگی مشترک موفقی خواهید داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این راهکار، زندگی مشترک موفقی خواهید داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید