بانک ها در ارائه تسهیلات به مستاجران همراهند؟

به گزارش سفر به هند، تهران (پانا) - عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عدم رضایت مستاجران از دریافت تسهیلات ودیعه مسکن می گوید در بحث ارائه تسهیلات ودیعه مسکن، بانک ها حتی با دولت برای پرداخت وام هماهنگ نیستند و این مسئله موجب شده که بسیاری از متقاضیان نتوانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

بانک ها در ارائه تسهیلات به مستاجران همراهند؟

به گزارش خانه ملت، رحمت الله فیروزی با انتقاد از عملکرد بانک ها در ارائه تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران، گفت: متأسفانه با وجود برنامه دولت و وزارت راه و شهرسازی برای ارائه تسهیلات مذکور، فرآیند پرداخت تسهیلات به مستأجران به خوبی انجام نمی گردد.

نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در بحث ارائه تسهیلات ودیعه مسکن، بانک ها حتی با دولت برای پرداخت وام هماهنگ نیستند و این مسئله موجب شده که بسیاری از متقاضیان نتوانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

وی گفت: در چند سال اخیر قیمت اجاره به تبع بازار مسکن افزایش چند صد درصدی داشته، این مسئله به این دلیل است که با افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید مردم، متقاضیان برای تأمین مسکن خود به بازار اجاره راهنمایی می شوند، این موضوع موجب می گردد که تقاضا برای تأمین مسکن اجاره ای بالا رفته و عرضه کاهش یابد.

فیروزی اضافه نمود: کمبود مسکن اجاره ای زمینه افزایش قیمت ها در این حوزه شده است و متأسفانه بسیاری از مستأجران توان اقتصادی کافی برای تأمین مسکن مورد نظرشان را ندارند، از این رو تسهیلات ودیعه مسکن می توانست بخشی از نیازهای اقتصادی مردم را جبران کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعاً باید بحث پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن را به سرعت پیگیری گردد تا دولت با همراه کردن بانک ها، تسهیلات را به متقاضیان بیشتری پرداخت کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 607

به "بانک ها در ارائه تسهیلات به مستاجران همراهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک ها در ارائه تسهیلات به مستاجران همراهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید