انصارالله: ریاض منتظر حملات دردناک ما باشد

به گزارش سفر به هند، عضو شورای سیاسی انصارالله یمن گفت که ارتش و کمیته های مردمی یمن به زودی پاسخ شدیدی به حملات هوایی ارتش سعودی به صنعاء خواهند داد.

انصارالله: ریاض منتظر حملات دردناک ما باشد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد البخیتی عضو شورای سیاسی انصارالله یمن در مصاحبه ای گفت دولت صنعاء پاسخ حمله را با حمله خواهد داد و به زودی دولت سعودی پاسخ دردناکی را دریافت خواهد نمود.

او به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که دولت سعودی در جنگ علیه یمن به بن بست رسیده و ناتوان از حصول هرگونه نتیجه ای است. این کشور در سال های گذشته هدف حملات شدید موشکی و پهپادی در عمق خود قرار گرفته و از این رو اکنون به حملات هوایی علیه غیرنظامیان و منطقه ها مسکونی و غیر نظامی همانند فرودگاه صنعاء روی آورده است.

او بعلاوه گفت که با بمباران شدید فرودگاه صنعاء، این فرودگاه اکنون قابل استفاده نیست. سعودی ها بعلاوه مهم ترین پل های صنعاء را بمباران نموده اند و تمامی این ها نشان می دهد که آن ها با حملات نظامی و محاصره یمن، در حال مجازات مردم یمن هستند.

محمد البخیتی سپس گفت که حملات علیه غیرنظامیان و زنان و بچه ها بدون پاسخ نخواهد ماند و یمن امروزه توانایی حمله به عمق عربستان را دارد. حملات سعودی ها بار دیگر همانند گذشته نشان از موضع منافقانه جامعه جهانی دارد و تا به امروز هیچ بیانیه ای در محکومیت حملات عربستان سعودی یا امارات علیه منطقه ها غیر نظامی صادر نشده است و این در حالی است که با هر حمله متقابل صنعاء به اهداف نظامی در عربستان، به سرعت بیانیه های محکومیت این حملات صادر می گردد؛ با این حال حقایق جنگ علیه یمن نزد افکار عمومی جهان و جهان عرب و اسلام در حال روشن شدن است.

این عضو شورای سیاسی یمن بعلاوه تأکید کرد که جنگ یمن به خوبی ناکارآمدی سیاست بین الملل که بر سازمان ملل و شورای امنیت تکیه دارد را روشن نموده است و امروز جهان بیش از هر روز دیگری به نظم تازه بر مبنای عدالت احتیاج دارد و یا حداقل می بایست جهان کنونی بر توافقاتی که خود آن ها را ایجاد نموده همانند ممنوعیت حمله به غیرنظامیان پایبند باشد.

ادامه عملیات مأرب

محمد البخیتی در مورد جنگ در مأرب و ارتباط آن با حملات هوایی به صنعاء گفت که بدون تردید میان پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در مأرب با تشدید حملات به صنعاء ارتباط وجود دارد و دشمن در صدد انتقام، آن هم از غیر نظامیان است، اما نیروهای ارتش و انصارالله صرفا اهداف نظامی یا استراتژیک در عمق خاک عربستان را هدف قرار می دهند.

او تأکید کرد که در حملات یمنی ها، پل ها و مدارس و سالن های عزا و عروسی هدف قرار نمی گیرد و اگر هم در میان حملات آسیبی به آن ها وارد آید، عامدانه نیست.

محمد البخیتی تأکید کرد که تشدید حملات از سوی دشمن به نفع آن ها نیست، نه از نظر سیاسی و نه نظام و نه اخلاقی و تنها این حملات موجب می گردد دهها هزار یمنی برای انتقام از دشمن وارد جبهه های نبرد شوند.

او گفت که همه از این موضوع اطلاع دارند که کسی برای حضور در جبهه نبرد، مجبور نیست و ارتش و کمیته های مردمی به نیروهای داوطلب تکیه نموده است.

او بار دیگر به حملات علیه غیرنظامیان اشاره نمود و گفت که کشورهای متجاوز به یمن با گذشت چندین سال از شروع تهاجم، به حساسیت برانگیر بودن چنین حملاتی واقف شده اند اما بار دیگر حملات خود را از سر گرفته اند و این مسأله نشان از عدم توانایی آن ها برای اتخاذ تصمیم مناسب دارد.

محمد البخیتی تأکید کرد که حمله به غیر نظامیان به خوبی نشان می دهد که سخن دولت سعودی در مورد صلح و آتش بس در طول این سال ها همان ماهیت دروغین گذشته را دارد و تغییری ننموده است.

او گفت که دشمن متجاوز اکنون می کوشد، آن چه که از راه نظامی پیروز به دستیابی نشده را به وسیله سیاسی برآورده کند. سعودی ها همچنان حاضر به پذیرش توقف حملات و محاصره و خروج تمامی نیروهای خارجی از یمن به عنوان شرط لازم برای مذاکره نیستند. بنابراین آن ها نه در پی صلح بلکه در پی تسلیم شدن بی چون و چرای یمن هستند. مسأله ای که مردم در این هفت سال به خوبی نشان داده اند که هرگز آن را نخواهند پذیرفت.

البخیتی مردم یمن را نمونه کامل کار خالصانه برای دین و کشور دانست و گفت که آن ها در هفت سال گذشته در معرض انواع مسائل قرار داشته و دارند، اما هیچ زمانی دست از مجاهدت و ایستادگی نکشیده و زیر بار زور نرفته اند و با همه مسائلی که دارند، باز هم شاهد یاری های مالی و جانی آن ها به جبهه ها هستیم.

محمد البخیتی در گفت و گوی دیگری با شبکه خبری المیادین نیز گفت که پس از پیشروی میدانی ارتش و کمیته های مردمی یمن، حملات ائتلاف سعودی، افزایش پیدا کرد و معمولا هنگام نزدیک شدن جنگ به خاتمه خود، باید انتظار افزایش حملات را [از سوی طرف مقابل] داشت.

وی توضیح داد: اهداف عملیات ما در عمق عربستان، باعث بازدارندگی در برابر ائتلاف متجاوز شده است.

البخیتی در عین حال گفت که این افزایش حملات، هیچ سودی به حال، کشورهای متجاوز نخواهد داشت، بلکه باعث خواهد شد که فرایند عزیمت به جبهه ها افزایش یابد و جنگ نیز فیصله پیدا کند.

وی با بیان اینکه جنگ علیه یمن، در واقع جنگ آمریکایی-سعودی-اماراتی است، تأکید کرد، هدف از افزایش حملات ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی، ممانعت از خاتمه سریع جنگ است.

همزمان با این مواضع محمد ناصر العاطفی وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن نیز، کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی را تهدید کرد و گفت که آتش یمن، تاج و تخت آنان را خواهد سوزاند.به گفته وی مقابله با ائتلاف، یک گزینه راهبردی غیر قابل بازگشت است تا اینکه تجاوزگری متوقف و محاصره برداشته گردد و متجاوزان و اشغالگران از خاک یمن خارج شوند.

وی تأکید کرد، اگر همه کشورهای جهان، علیه ما جمع شوند، نخواهند توانست مانع از آن شوند که ارتش و کمیته های مردمی، آزادسازی به جای مانده سرزمین ما را تکمیل نکنند.

این مواضع پس از آن است که ائتلاف سعودی در روزها و هفته های گذشته حملات هوایی به صنعاء را تشدید نموده به طوریکه به گفته مقامات دولت نجات ملی یمن، فرودگاه این شهر دیگر قابل استفاده نیست. منطقه ها غیر نظامی نیز بارها هدف قرار گرفته شده اند.

تشدید حملات هوایی نیز با پیشروی نیروهای ارتش و انصارالله یمن در استان مأرب همراه شده است. طی ماه های اخیر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن دور تازهی از عملیات آزادسازی استان و شهر مأرب را به عنوان قلب دولت مستعفی شروع نموده اند. استان مأرب به دلیل دارا بودن منابع غنی نفت و گاز، از ارزش مالی بالایی برخوردار است و به گفته کارشناسان در صورت آزادسازی کامل این استان، باید خاتمه کار دولت مستعفی منصور هادی و ائتلاف سعودی در یمن را بیان کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1313

به "انصارالله: ریاض منتظر حملات دردناک ما باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: ریاض منتظر حملات دردناک ما باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید